Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Lubiechowa

WŁADZE STOWARZYSZENIA:

Sławomir Gołuch - prezes Zarządu

Patrycja Ozga - Wiceprezes

Iwona Romańska - Skarbnik

 

--------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnie działania:

W listopadzie 2013 r. Stowarzyszenie zakończyło realizację projektu pn: "Usiądź pod naszym dębem i odpocznij..." w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie.

Projekt polegał na przygotowaniu miejsca odpoczynku i spotkań dla mieszkańców wsi Lubiechowa i okolic. Jest to kolejny etap zagospodarowania boiska sportowego w Lubiechowej – kontynuacja projektu stowarzyszenia SONOVE „Połączy nas sport – zagospodarowanie boiska sportowego w Lubiechowej” realizowanego w ramach programu Działaj Lokalnie w 2010 r. oraz działań mieszkańców przygotowujących wioskę do programu Odnowy Wsi. W ramach tych działań wykonano boisko do badmintona i miejsce ogniskowe, a dzieci pomalowały stare szatnie.


W ramach realizacji projektu mieszkańcy wsi Lubiechowa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Lubiechowej, Ochotniczą Strażą Pożarna w Lubiechowej, członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Lubiechowa, oraz Stowarzyszenia SONOVE przeprowadzili następujące działania:

- uporządkowano teren, na którym zostały zamontowane własnoręcznie wykonane nowe stoły i ławy oraz kosze na śmieci

- obsadzono miejsce odpoczynku spotkań jałowcem,

- wykonano aleję owocową do miejsca odpoczynku i spotkań tj. zerwano darń, aleję wyłożono kamieniami zebranymi z okolicznych pól oraz obsadzono drzewami owocowymi

- zorganizowano ognisko z kiełbaskami na zakończenie prac

 

Okres realizacji projektu: 01.08.2013 - 30.11.2013

Wartość projektu: 3.100 zł

dofinansowanie: 2.200 zł

 

Projekt "Usiądź pod naszym dębem i odpocznij..." dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Kaczawskiego i partnerów wspierających.

 

Fotorelacja: