Fundacja "Wspólnie lepiej"

SIEDZIBA FUNDACJI

Stara Kraśnica 1
59-540 Świerzawa
KRS: 0000421852 REGON: 021890210
tel. 723 992 092, e-mail: fundacja.wspolnielepiej@gmail.com

 

Konto fundacji: PBS Złotoryja / o. Świerzawa 63 8658 1019 3900 2583 2000 0010

 

 

ZARZĄD FUNDACJI

Tomasz Wolny - Prezes Zarządu Fundacji
Ewa Kurowska - Wiceprezes Zarządu Fundacji
Magdalena Wolna - Sekretarz Zarządu Fundacji

-------------------------------------------------------------------------------------------------

  AKTUALNOŚCI

 

Klub Sportowy „POGOŃ” Świerzawa w odpowiedzi na złożony wniosek do Fundacji Polska Miedź otrzymał darowiznę w wysokości 10.000,00 zł na realizację projektu pn. „Sportowa aktywność – sposób na wakacje”. W ramach projektu 26 dzieci z gminy Świerzawa wzięło udział w obozie sportowym zorganizowanym w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym w Brennie, gdzie podczas 10-dniowego pobytu miały zapewniony nocleg, wyżywienie (4 posiłki dziennie), opiekę ratowników na terenie kąpieliska i opiekę medyczną oraz ciekawie zorganizowany czas. Każdego dnia, uczestnicy obozu brali udział w sportowych zajęciach, m.in.:
- codzienne treningi piłki nożnej,
- sparingi i rozgrywki piłki nożnej z dziećmi z miejscowego klubu sportowego i innych grup kolonijnych,
- piesze, rowerowe i wodne wyprawy,
- pływanie i kajakowanie.


Uczestnicy obozu przeszli też jednodniowe szkolenie, mające na celu uświadomienie ich na temat zasad bezpiecznego zachowania na terenie kąpieliska i podczas zajęć sportowych. Obóz trwał od 1 do 10 lipca 2013 r.

 

Udział 26 dzieci w turystyce sportowej rozwinął u nich umiejętności sportowe oraz rozpropagował wśród młodych ludzi kulturę fizyczną i sport jako aktywną formę spędzania wolnego czasu. Projekt pozwolił nabyć i rozwinąć warsztat umiejętności związanych z piłką nożną, pływaniem, kajakarstwem i jazdą na rowerze, uświadomić dzieciom korzyści płynące z aktywnych form spędzania wolnego czasu od szkoły, wykształtować u młodych ludzi nawyki aktywności sportowej, a także poznać walory turystyczne, krajobrazowe i kulturowe regionu turystycznego miejscowości Brenno i Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Ponadto dzieci nauczyły się efektywnego funkcjonowania w grupie i współpracy z rówieśnikami.


Dzieci podczas pobytu przebywały pod opieką trzech dorosłych osób – wolontariuszy Fundacji „Wspólnie Lepiej”. Zarząd Fundacji ze Starej Kraśnicy udzielił wsparcia KS „POGOŃ” Świerzawa także w zakresie pomocy technicznej podczas stworzenia wniosku o dofinansowanie oraz pomocy przy rozliczeniu z dotacji i sprawozdaniu z projektu.