Wejść : 32347842
Unikalnych : 27912137

Obecnie : 79
Zalogowanych : 1

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Turystyka

9cze2015
PSORW podsumowała wybór najciekawszych wsi. Dobków liderem!

Po dwuletniej pracy  Gmina Świerzawa znalazła się w elitarnym gronie kilkunastu samorządów posiadających certyfikowane  wsie z wyjątkowym potencjałem. Dokonała tego w  ramach Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi  (Świerzawa jest jej członkiem od 2 lat), która realizuje projekt stworzenia sieci najciekawszych wsi w Polsce. Dotychczas przeanalizowano ok. 150 polskich wsi zgłoszonych przez członków PSORW i Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. Wstępnie wybrano 100 wsi, z których wyodrębniono 50 o cechach predysponujących je do stania się wzorcem dla innych.

18maj2015
Zaproszenie na spacer edukacyjny

Stowarzyszenie Kaczawskie zaprasza młodzież i dorosłych  na  bezpłatny spacer edukacyjny  ze specjalistą ornitologiem. Spacer odbędzie się 23 maja (sobota), godz. 9-14, zbiórka na Przełęczy Komarnickiej (Komarno, gm. Janowice Wielkie), gdzie jest możliwość zaparkowania samochodu.

 

9gru2014
Zakończenie projektu promocyjnego

Zakończyła się realizacja mikroprojektu pn "Wzmocnienie działań i narzędzi promocyjnych w gminach Świerzawa i Mala Skala".  W ramach projektu wykonano m.in.  tablice promocyjne - tzw. WITACZE w gminie Świerzawa,  bannery,  roll-up'y i  ulotki promocyjne o obu gminach w czterech wersjach językowych

 

29paź2014
III Kaczawski Rajd OKOLE

W sobotę 25 października 2014 członkowie Stowarzyszenia SONOVE kolejny raz zaprosili wszystkich miłośników pieszych wędrówek na  Kaczawski Rajd OKOLE. Tym razem trasa wiodła z Lubiechowej, przez Sokołowskie Wzgórza, do Sokołowca.

24lip2014
Zapraszamy na rajd do Dobkowa

Stowarzyszenie Dobków zaprasza wszystkich chętnych na rajd turystyczny nową ścieżką edukacyjną. Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 26 lipca 2014 r. Start przy świetlicy wiejskiej w Dobkowie o godzinie 11.00.  TRASA RAJDU: Dobków – Kapliczna – Biała Droga – staw w lesie  (piknik z poczęstunkiem) – Wapiennik – Dobków (ok.7km).