Wejść : 59204657
Unikalnych : 53185565

Obecnie : 141
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Turystyka

18cze2015
Zaproszenie na spacer edukacyjny

W najbliższą sobotę tj. 20 czerwca o godz. 10:00 Stowarzyszenie Kaczawskie zaprasza na bezpłatny spacer edukacyjny ze specjalistą fitosocjologiem, dla dorosłych i starszej młodzieży. Podczas spaceru uczestnicy będą mogli się zapoznać siedliskami roślinnymi (łąkowymi i leśnymi) Gór Kaczawskich, a także z miejscami występowania roślin rzadkich i chronionych.

 

 

9cze2015
PSORW podsumowała wybór najciekawszych wsi. Dobków liderem!

Po dwuletniej pracy  Gmina Świerzawa znalazła się w elitarnym gronie kilkunastu samorządów posiadających certyfikowane  wsie z wyjątkowym potencjałem. Dokonała tego w  ramach Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi  (Świerzawa jest jej członkiem od 2 lat), która realizuje projekt stworzenia sieci najciekawszych wsi w Polsce. Dotychczas przeanalizowano ok. 150 polskich wsi zgłoszonych przez członków PSORW i Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. Wstępnie wybrano 100 wsi, z których wyodrębniono 50 o cechach predysponujących je do stania się wzorcem dla innych.

18maj2015
Zaproszenie na spacer edukacyjny

Stowarzyszenie Kaczawskie zaprasza młodzież i dorosłych  na  bezpłatny spacer edukacyjny  ze specjalistą ornitologiem. Spacer odbędzie się 23 maja (sobota), godz. 9-14, zbiórka na Przełęczy Komarnickiej (Komarno, gm. Janowice Wielkie), gdzie jest możliwość zaparkowania samochodu.

 

9gru2014
Zakończenie projektu promocyjnego

Zakończyła się realizacja mikroprojektu pn "Wzmocnienie działań i narzędzi promocyjnych w gminach Świerzawa i Mala Skala".  W ramach projektu wykonano m.in.  tablice promocyjne - tzw. WITACZE w gminie Świerzawa,  bannery,  roll-up'y i  ulotki promocyjne o obu gminach w czterech wersjach językowych

 

29paź2014
III Kaczawski Rajd OKOLE

W sobotę 25 października 2014 członkowie Stowarzyszenia SONOVE kolejny raz zaprosili wszystkich miłośników pieszych wędrówek na  Kaczawski Rajd OKOLE. Tym razem trasa wiodła z Lubiechowej, przez Sokołowskie Wzgórza, do Sokołowca.