Wejść : 27985292
Unikalnych : 24070426

Obecnie : 191
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Rolnictwo

2sie2010
Powszechny Spis Rolny 2010

W dniach od 1 września do 31 października 2010 r. (według stanu na dzień 30 czerwca 2010 r., godz. 2400) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny.

 

Termin, zakres tematyczny, organizację i sposób przeprowadzenia reguluje ustawa z dnia 17 lipca 2009 r. o powszechnym spisie rolnym w 2010 r. (Dz. U. 2009 Nr 126, poz. 1040)

 

PSR 2010 będzie pierwszym spisem realizowanym od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Spis będzie przeprowadzony obowiązkowo, w zbliżonym terminie i zakresie tematycznym we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Spisem zostaną objęte gospodarstwa rolne osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

1cze2009
Kongres Odnowy Wsi

(PODLESICE) W powiecie zawierciańskim odbył się w miniony weekend Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi. W delegacji województwa dolnośląskiego znaleźli się także przedstawiciele naszej gminy zajmujący się koordynacją działań we wsiach, które podjęły się uczestniczyć w Dolnośląskim Programie Odnowy Wsi...

15sty2009
Będzie mierzył wiatr

(DOBKÓW-JURCZYCE-LIPA) Na polach ponad Dobkowem stanął dziś maszt próbny mierzący wietrzność na cele przyszłej farmy wiatrowej. Maszt o wysokości 80m i średnicy 20 cm został wzmocniony klikunastoma odciągami i zaopatrzony w aparaturę badawczą. Dziś odbyło się uroczyste poświęcenie, którego dokonał ks. prob. Paweł Opala oraz spotkanie inicjatorów powstania farmy, mediów i okolicznych rolników.

29gru2008
Staną wiatraki?

(ŚWIERZAWA-DOBKÓW) Rada podjęła dziś uchwały (przy 3 głosach przeciw i jednym wstrzymującym się) umożliwiające rozpoczęcie prac przy zmianie planu zagospodarowania przestrzennego związanych z planowaną przez inwestora zewnętrznego budową farmy wiatrowej. Farma (licząca 15-24 wiatraki) powstanie na polach między Jurczycami, Lipą i Dobkowem. Dzisiejsza uchwała to dopiero początek długiej drogi uzyskiwania stosownych zezwoleń i sporządzania odpowiednich raportów, które wykażą wpływ inwestycji na środowisko. Za kilka tygodni stanie próbnik, który przez rok będzie badał natężenie wiatru i wykaże sensowność inwestycji.

10lip2008
Norki... c.d.

(ŚWIERZAWA-DOBKÓW) Do Urzędu Miasta i Gminy trafił raport oddziaływania na środowisko inwestycji pn.”Ferma norek w miejscowości Dobków nr 6, działka nr 498/1 – hodowla, ubój, wstępne przygotowanie skór do sprzedaży”.
Burmistrz Józef Kołcz, po zapoznaniu się z raportem, wykazał wiele nieścisłości i braków w przedłożonym dokumencie. Poniżej przedstawiamy tekst pisma, jakie zostało skierowane do inwestrora...