Wejść : 27985387
Unikalnych : 24070521

Obecnie : 192
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Rolnictwo

25lip2013
Małe żniwa

Rozpoczęły się tzw. małe żniwa czyli zbiór jęczmienia ozimego oraz rzepaku. Na szczęście pogoda sprzyja rolnikom, którym życzymy jak najlepszych zbiorów zarówno teraz, jak i podczas dużych żniw, gdy będą zbierane pozostałe zboża.

 

16maj2013
Badania z zakresu rolnictwa

Urząd Statystyczny we Wrocławiu uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2013 (Dz. U. z 2012 r. poz. 1391) w dniach od 1 czerwca do 8 lipca 2013 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2013 r., na terenie kraju będą przeprowadzone badania z zakresu: Badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR), Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-KSRA), Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (AK-R).

26mar2013
Planowany nabór wniosków na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Na prośbę Prezesa ARiMR, informujemy, iż kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" PROW 2007-2013 (OŚ III LEADER) odbędzie się na początku II kwartału 2013r. Dokładny termin naboru dla ww. działania zostanie podany przez Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.

23sty2013
Bezpłatne szkolenia dla rolników i domowników

Informujemy, że Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu realizuje projekt "Szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego", w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne szkolenia dla rolników i domowników.

 

27lis2012
Konkurs KRUS-u

22 listopada w Jeleniej Górze odbyła się ceremonia wręczenia nagród uczestnikom konkursu "Czy upadek to przypadek" organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem konkursu były pozytywne i pożądane rozwiązania zapobiegające upadkom osób zarówno na płaskiej nawierzchni jak i z wysokości. Wśród laureatów znaleźli się właściciele dwóch gospodarstw naszej gminy - pana Stanisława Zięby z Dobkowa i pana Józefa Piszczóra z Lubiechowej. W uroczystości wziął udział także Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz, który osobiście pogratulował wyróżnionym i wręczył nagrody.