Wejść : 30757546
Unikalnych : 26470767

Obecnie : 71
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Kultura

16sie2017
Działaj Lokalnie! Dla każdego coś dobrego – międzypokoleniowa strefa uśmiechu

Klub Seniora działający przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie realizuje od 3 miesięcy projekt "Dla każdego coś dobrego - międzypokoleniowa strefa uśmiechu". Podczas regularnych spotkań nieopodal stadionu i kompleksu sportowego "Orlik" w Starej Kraśnicy, w zaciszu drzew, przy dawnym korcie tenisowym, liczne grono wolontariuszy przygotowało miejsce piknikowych spotkań.
18 sierpnia 2017 zapraszamy na rajd po malowniczej okolicy naszego miasteczka, który zakończy się piknikiem przy wspólnym ognisku i grillu.
 

18lip2017
Panorama Rosji

  Centrum Kultury rozpoczęło realizację projektu „Panorama Rosji”. W czerwcu, podczas obchodów 41. Dni Świerzawy, odbył się inauguracyjny zachwycający koncert akordeonowy. Na dużej scenie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze wykonali utwory rosyjskich kompozytorów. Koncert prowadziła pani Elżbieta Terlega-Stachów – uznany krytyk muzyczny i teoretyk sztuki. Pomogła docenić słuchaczom piękno rosyjskiej muzyki.

7lip2017
Kurs rysunku i malarstwa dobiegł końca – podsumowanie projektu.

Z końcem czerwca zakończył się Kurs rysunku i malarstwa, który Centrum Kultury zorganizowało w partnerstwie z Fundacją PZU. Przez pół roku uczestnicy brali udział w zajęciach praktycznych, podczas których poznali wiele technik pracy. Mieli okazję tworzyć m.in. ołówkiem, sepią i sangwiną, pastelami suchymi, pastelami tłustymi, farbami olejnymi oraz akwarelami. Tematy prac były rozmaite – martwa natura, architektura, pejzaż, portret, a nawet abstrakcja.

30maj2017
Kurs rysunku i malarstwa, czyli rozkwit talentów w Świerzawie

W Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie od stycznia odbywa się kurs rysunku i malarstwa. Uczestniczą w nim osoby w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli. Dla niektórych jest to okazja do spróbowania swoich sił w działalności artystycznej, gdyż nigdy wcześniej nie brali udziału w zajęciach plastycznych. Wielu połknęło bakcyla. Ujawnił się już niejeden talent.

6kwi2017
"Ekofilozofia wróciła na wieś".

Stowarzyszenie Kaczawskie zakończyła kolejny etap remontu budynku gospodarczego Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w ramach projektu "Sudecka Zagroda Edukacyjna, czyli jak ekofilozofia wróciła na wieś". Z tej okazji dokonano uroczystego otwarcia obiektu, na które przybyli goście z całego województwa, w tym Aleksander Marek Skorupa - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Panie: prezes stowarzyszenia – Ewelina Rozpędowska i koordynatorka – Julia Jankowska dokonały prezentacji projektu. Władze samorządowe naszej gminy reprezentowali: Burmistrz Józef Kołcz, Przewodniczący RMiG Paweł Kisowski oraz Z-ca Burmistrza Zbigniew Mosoń