Wejść : 21172684
Unikalnych : 17772374

Obecnie : 148
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Kultura

7gru2016
Kurs rysunku i malarstwa

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie informuje, że otrzymało dotację od Fundacji PZU na organizację kursu rysunku i malarstwa. Dzięki temu co tydzień będą odbywać się profesjonalne zajęcia, a uczestnictwo w nich będzie bezpłatne.

8lis2016
„Kaczawski  Jarmark  Bożonarodzeniowy”

Drodzy Mieszkańcy Partnerstwa Kaczawskiego,
Nadchodzą wyjątkowe i najważniejsze w roku dni - Święta Bożego Narodzenia. Pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje i smakując tradycyjnych potraw.

12wrz2016
Europejskie Dni Dziedzictwa w Podgórkach

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się coroczne imprezy związane z promocją dziedzictwa kulturowego regionu. Organizatorzy zapraszają na występy artystyczne, pokazy taneczne oraz konkursy. Jak co roku zostanie rozstrzygnięta rywalizacja o tytuł nieziemskiej Białej Damy. Poniżej program.

12wrz2016
Dobków promuje region w Europie

W miniony weekend odbył się Europejski Kongres Odnowy Wsi. Uroczystość zorganizowana w miejscowości Tihany na Węgrzech wypełniona była panelami dyskusyjnymi i ceremonią wręczania tytułów kilkudziesięciu wsiom z całej Europy, które ubiegały się o tytuł Najciekawszej Wsi. Wśród finalistów znalazła się wieś Dobków doceniona za kompleksowy rozwój. Po odbiór nagrody wyjechali mieszkańcy Dobkowa i działacze lokalni Gór i Pogórza Kaczawskiego oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przygotowane przez dobkowian stoisko cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem. Kilkuset gości degustowało przygotowane potrawy i zapoznawało się z ofertą turystyczną regionu.