Wejść : 19229776
Unikalnych : 16003755

Obecnie : 93
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Kultura

8lis2016
„Kaczawski  Jarmark  Bożonarodzeniowy”

Drodzy Mieszkańcy Partnerstwa Kaczawskiego,
Nadchodzą wyjątkowe i najważniejsze w roku dni - Święta Bożego Narodzenia. Pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje i smakując tradycyjnych potraw.

12wrz2016
Europejskie Dni Dziedzictwa w Podgórkach

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się coroczne imprezy związane z promocją dziedzictwa kulturowego regionu. Organizatorzy zapraszają na występy artystyczne, pokazy taneczne oraz konkursy. Jak co roku zostanie rozstrzygnięta rywalizacja o tytuł nieziemskiej Białej Damy. Poniżej program.

12wrz2016
Dobków promuje region w Europie

W miniony weekend odbył się Europejski Kongres Odnowy Wsi. Uroczystość zorganizowana w miejscowości Tihany na Węgrzech wypełniona była panelami dyskusyjnymi i ceremonią wręczania tytułów kilkudziesięciu wsiom z całej Europy, które ubiegały się o tytuł Najciekawszej Wsi. Wśród finalistów znalazła się wieś Dobków doceniona za kompleksowy rozwój. Po odbiór nagrody wyjechali mieszkańcy Dobkowa i działacze lokalni Gór i Pogórza Kaczawskiego oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przygotowane przez dobkowian stoisko cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem. Kilkuset gości degustowało przygotowane potrawy i zapoznawało się z ofertą turystyczną regionu.

24sie2016
X Kaczawskie Warsztaty Artystyczne w Dobkowie

Już po raz dziesiąty mieszkańcy Dobkowa wraz ze Stowarzyszeniem Dobków i Stowarzyszeniem Kaczawskim organizują wspaniałą rodzinną imprezę: Kaczawskie Warsztaty Artystyczne.  W tym roku odbędą się one 27 sierpnia (sobota) między 15:00 a 19:00, jak zwykle na terenie Świetlicy Wiejskiej w Dobkowie.