Wejść : 58904214
Unikalnych : 52929100

Obecnie : 151
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

13lis2018
Kolejne zajęcia edukacyjne już za nami…

  Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wraz ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na Wydziale Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Temat zajęć to: „Cyrk fizyczny - Świat Dźwięku”.

8paź2018
 „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy” – ogólnopolski projekt grantowy

Szkoły z terenu Gminy Świerzawa uzyskały dotację w ogólnopolskim konkursie grantowym na realizację wydarzenia szkolnego pod hasłem: „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy” prowadzonym przez NBP w Warszawie.

9lip2018
Maturzysto, zdobądź stypendium na I rok studiów!!

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości  zaprasza ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne.  W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.  Wnioski można składać do 17 sierpnia, do godz. 16.00.

4lip2018
Nabór do konkursu Bank Młodych Mistrzów Sportu

Fundacja Banku Zachodniego WBK zaprasza do składania wniosków w kolejnej edycji konkursu grantowego BANK MŁODYCH MISTRZÓW SPORTU (BMMS).

Program ma na celu krzewienie idei sportowej rywalizacji wśród młodzieży oraz zasad fair play. Chcemy zachęcić młodych ludzi do drużynowej aktywności sportowej  oraz aktywnego stylu życia. Umożliwiamy popularyzowanie dyscyplin sportowych wśród lokalnej społeczności.  Projekty można składać  do 31.07.2018 r.  Maksymalna kwota grantu, o którą można się ubiegać w ramach niniejszego programu  wynosi 10.000 zł    Prosimy o zapoznanie się z  regulaminem.
29cze2018
MISJA PRZYRODA

Uczniowie kl.IVc Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Świerzawie są w finale konkursu "MISJA PRZYRODA", którego organizatorem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie. Aby zdobyć nagrodę uczniowie tej klasy w miesiącu maju i czerwcu realizowali zadania projektu - "Współcześni laboranci z kl.IVc - kontynuują tradycje zielarskie naszego regionu" . Autorka projektu pani Łucja Olszanicka przygotowała szereg ciekawych zadań, związanych z tymi popularnymi roślinkami.