Wejść : 30757466
Unikalnych : 26470688

Obecnie : 80
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

20mar2018
LOFI ROBOT- ROBOTYKA I MECHATRONIKA W SZKOLE

15 marca 2018 w Szkole Podstawowej w Świerzawie odbyły się warsztaty dla nauczycieli z nauki programowania w klasach 4-8 z wykorzystaniem środowiska LOFI Blocks. Grupę 20 nauczycieli, którzy przyjechali do naszej szkoły z Bolesławca, Jeleniej Góry, Wojcieszowa, Złotoryi i Jeżowa Sudeckiego przywitał Czesław Leśniak – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie.

18paź2017
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Szkoła Podstawowa w Świerzawie po raz kolejny bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym, nauczyć się kreatywnego programowania. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

10paź2017
Leśna Akademia Sportu

Szkoła Podstawowa w Świerzawie zakończyła projekt "LEŚNA AKADEMIA SPORTU". Projekt współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

CELEM PROJEKTU BYŁO:

- promowanie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich,
- przedstawienie różnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego,
- kształtowanie zdrowego stylu życia.

23cze2017
WAKACJE!

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami życzę uczniom wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku, a kadrze pedagogicznej nabrania sił na kolejny rok szkolny, wytchnienia i relaksu w słoneczne dni.

                                                    Burmistrz Józef Kołcz

 

6cze2017
Powiatowy Konkurs Matematyczny klas trzecich

30 maja 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świerzawie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny kl. III. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół m.in. SP Sokołowiec, Nowy Kościół, Świerzawa, Pielgrzymka, Proboszczów, SP nr 1 w Złotoryi, SP nr 3 w Złotoryi, Wilków, Wojcieszów...