Wejść : 34370197
Unikalnych : 29799800

Obecnie : 87
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

18cze2018
Projektory za puszki od Fundacji Recal

Fundacja RECAL ogłosiła wyniki XXII edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Nagrodzono szkoły i przedszkola, które wykazały się w raportach największą aktywnością w edukacji na temat recyklingu opakowań aluminiowych, w tym oczywiście puszek po napojach. Nagrody zostaną przekazane jeszcze przed końcem roku szkolnego do większości placówek.
Wśród nagrodzonych są szkoły z terenu Gminy Świerzawa.

4cze2018
Kolejny sukces ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie!!!

Michał Fidera, uczeń Klasy III C  zajął III miejsce w finale regionalnym XIX edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro.

Tegoroczny konkurs nosił  hasło „Tajemnice karbońskich lasów”.

Finał odbył się 25 maja 2018 r. w Państwowym Instytucie Geologicznym we Wrocławiu, dokąd przyjechali zwycięzcy eliminacji wstępnych z dwóch województw – dolnośląskiego oraz wielkopolskiego.

29maj2018
ŚWIERZAWSCY EKONOMIŚCI WICEMISTRZAMI POLSKI!

II miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „POTYCZKI EKONOMICZNE 2018” zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie w składzie: Kornelia Zdziechowicz, Joanna Domańska i Marcin Leśniak, pod opieką: Piotra Melnarowicza.

24maj2018
Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV–VII

22 maja 2018r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Nowym Kościele odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV–VII szkół podstawowych z terenu gminy Świerzawa. Uczestnikom tegorocznej rywalizacji przyświecało następujące motto:Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych. Jest to sentencja Ernsta Macha (1838–1916) – austriackiego fizyka i filozofa, przypominająca nam, że przy rozwiązywaniu problemów powinniśmy dążyć do znalezienia metod optymalnych, czyli jak najprostszych i pomijających niepotrzebne obliczenia.

 

15maj2018
POTYCZKI EKONOMICZNE 2018 – Świerzawa w finale!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerzawie zostali zakwalifikowani do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki ekonomiczne” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.
Drużyna w składzie: Marcin Leśniak, Kornelia Zdziechowicz i Joanna Domańska opracowała i przedstawiła projekt założenia własnego biznesu, który został bardzo wysoko oceniony przez JURY konkursu.