Wejść : 46316083
Unikalnych : 41269918

Obecnie : 91
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

29maj2018
ŚWIERZAWSCY EKONOMIŚCI WICEMISTRZAMI POLSKI!

II miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „POTYCZKI EKONOMICZNE 2018” zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie w składzie: Kornelia Zdziechowicz, Joanna Domańska i Marcin Leśniak, pod opieką: Piotra Melnarowicza.

24maj2018
Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV–VII

22 maja 2018r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Nowym Kościele odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV–VII szkół podstawowych z terenu gminy Świerzawa. Uczestnikom tegorocznej rywalizacji przyświecało następujące motto:Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych. Jest to sentencja Ernsta Macha (1838–1916) – austriackiego fizyka i filozofa, przypominająca nam, że przy rozwiązywaniu problemów powinniśmy dążyć do znalezienia metod optymalnych, czyli jak najprostszych i pomijających niepotrzebne obliczenia.

 

15maj2018
POTYCZKI EKONOMICZNE 2018 – Świerzawa w finale!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerzawie zostali zakwalifikowani do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki ekonomiczne” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.
Drużyna w składzie: Marcin Leśniak, Kornelia Zdziechowicz i Joanna Domańska opracowała i przedstawiła projekt założenia własnego biznesu, który został bardzo wysoko oceniony przez JURY konkursu.

18kwi2018
Egzamin gimnazjalny

Świerzawscy gimnazjaliści zdają dziś kolejny egzamin obejmujący wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎
1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3. z języka obcego nowożytnego.‎

Życzymy powodzenia!

11kwi2018
„SZWECJA Z KLASĄ” - SUKCES ŚWIERZAWSKICH UCZNIÓW

Ogromnym sukcesem zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „SZWECJA Z KLASĄ”. Po obradach biorąc pod uwagę pomysłowość, oryginalność, poczucie humoru, zrozumienie zasad filozofii LAGOM, spójność, warsztat fotograficzny, a także pozytywny odbiór pracy przez Internautów JURY podjęło decyzję!
II miejsce (wycieczka do Szwecji) przyznano dla drużyny „Osobliwi” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie za bardzo dobry warsztat fotograficzny, różnorodność ujęć i oryginalność w składzie: Marcin Leśniak, Julia Urbańska, Kornelia Zdziechowicz, Alicja Durakiewicz, Joanna Domańska. To ogromny sukces młodych pasjonatów fotografii.

GRATULUJEMY SUKCESU!