Wejść : 37773055
Unikalnych : 33044815

Obecnie : 235
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

24maj2018
Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV–VII

22 maja 2018r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Nowym Kościele odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV–VII szkół podstawowych z terenu gminy Świerzawa. Uczestnikom tegorocznej rywalizacji przyświecało następujące motto:Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych. Jest to sentencja Ernsta Macha (1838–1916) – austriackiego fizyka i filozofa, przypominająca nam, że przy rozwiązywaniu problemów powinniśmy dążyć do znalezienia metod optymalnych, czyli jak najprostszych i pomijających niepotrzebne obliczenia.

 

15maj2018
POTYCZKI EKONOMICZNE 2018 – Świerzawa w finale!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerzawie zostali zakwalifikowani do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki ekonomiczne” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.
Drużyna w składzie: Marcin Leśniak, Kornelia Zdziechowicz i Joanna Domańska opracowała i przedstawiła projekt założenia własnego biznesu, który został bardzo wysoko oceniony przez JURY konkursu.

18kwi2018
Egzamin gimnazjalny

Świerzawscy gimnazjaliści zdają dziś kolejny egzamin obejmujący wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎
1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3. z języka obcego nowożytnego.‎

Życzymy powodzenia!

11kwi2018
„SZWECJA Z KLASĄ” - SUKCES ŚWIERZAWSKICH UCZNIÓW

Ogromnym sukcesem zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „SZWECJA Z KLASĄ”. Po obradach biorąc pod uwagę pomysłowość, oryginalność, poczucie humoru, zrozumienie zasad filozofii LAGOM, spójność, warsztat fotograficzny, a także pozytywny odbiór pracy przez Internautów JURY podjęło decyzję!
II miejsce (wycieczka do Szwecji) przyznano dla drużyny „Osobliwi” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie za bardzo dobry warsztat fotograficzny, różnorodność ujęć i oryginalność w składzie: Marcin Leśniak, Julia Urbańska, Kornelia Zdziechowicz, Alicja Durakiewicz, Joanna Domańska. To ogromny sukces młodych pasjonatów fotografii.

GRATULUJEMY SUKCESU!

6kwi2018
Alicja Kwiecińska reprezentantką powiatu złotoryjskiego

  5 kwietnia 2018 w Złotoryi w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież zapobiega pożarom".  W grupie wiekowej klas IV – VI na podstawie testu wiadomości i eliminacji ustnych I miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Świerzawie Alicja Kwiecińska (kl.VI "a") i tym samym awansowała etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.