Wejść : 19230043
Unikalnych : 16004021

Obecnie : 156
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

28mar2017
Świerzawscy wynalazcy w akcji

  Uczniowie gimnazjum w Świerzawie przystąpili do VII edycji projektu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Realizując projekt uczestniczą w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej, jak np. warsztaty „Podróż do świata robotyki” prowadzone przez koło naukowe ROBOCIK w dniu 24.03.2017 r.

24mar2017
Matematycy najlepsi w powiecie złotoryjskim

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerzawie:  Juliusz Ellwart (kl. IV "b"), Alicja Kwiecińska (kl. V. a) oraz Gabriela Gnatek (kl. VI. a) wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym pod nazwą "Mistrz tabliczki mnożenia",  który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi i zdobyli bardzo wysokie miejsca:
w kat. kl. V-ch: I miejsce - Alicja Kwiecińska
w kat. kl. VI-ch: II miejsce - Gabriela Gnatek

16mar2017
GIMNAZJALNE POTYCZKI

47 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych przystąpiło do finałowej rundy rozgrywek 9. edycji Ogólnopolskiego Finału Konkursu Gimnazjalne Potyczki, który odbył się w Narodowym Banku Polskim. Finaliści pokonali aż 430 trzyosobowych zespołów z całej Polski i przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas realizacji programu Ekonomia na co dzień.
Wśród finalistów znaleźli się: Karolina Pieterek, Kornelia Zdziechowicz i Jakub Ptak – uczniowie Gimnazjum w Świerzawie.

26lut2017
Świerzawscy gimnazjaliści w finale

Drużyna w składzie: Karolina Pieterek, Jakub Ptak i Kornelia Zdziechowicz z Gimnazjum w Świerzawie zakwalifikowała się do grona 16 szkół w Polsce – FINALISTÓW konkursu „GIMNAZJALNE POTYCZKI 2017”

18lis2016
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świerzawie na meczu we Wrocławiu

W poniedziałek 14 listopada o godz. 20:45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbył się mecz towarzyski w piłce nożnej pomiędzy Polską, a reprezentacją Słowenii. 20-osobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego po raz pierwszy uczestniczyła w tak dużej sportowej imprezie, dlatego panująca atmosfera na stadionie, stworzona przez 40- tysięczną widownię kibiców w barwach narodowych zrobiła na uczniach wielkie wrażenie.