Wejść : 28100335
Unikalnych : 24169598

Obecnie : 111
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

19kwi2017
Egzamin gimnazjalny

Świerzawscy gimnazjaliści zdają dziś kolejny egzamin obejmujący wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎
1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3. z języka obcego nowożytnego.‎

Życzymy powodzenia!

12kwi2017
Poligloci ze Świerzawy

W ostatnich dwóch tygodniach odbyły się dwa powiatowe konkursy językowe. 5 kwietnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerzawie: Karol Majdak, Bartosz Sekuła oraz Dawid Misura z klasy VI "b" wzięli udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „I love English”. Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą z gramatyki i leksyki języka angielskiego. 12 kwietnia 2017 reprezentant naszej szkoły, Igor Łyżwa z klasy VI "b", zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego,po raz kolejny udowodniając, że język niemiecki nie ma dla niego żadnych tajemnic.

5kwi2017
XL Eliminacje Powiatowe  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

31 marce 2017 r. w Gimnazjum w Świerzawie odbyły się Eliminacje Powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

28mar2017
Świerzawscy wynalazcy w akcji

  Uczniowie gimnazjum w Świerzawie przystąpili do VII edycji projektu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Realizując projekt uczestniczą w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej, jak np. warsztaty „Podróż do świata robotyki” prowadzone przez koło naukowe ROBOCIK w dniu 24.03.2017 r.

24mar2017
Matematycy najlepsi w powiecie złotoryjskim

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerzawie:  Juliusz Ellwart (kl. IV "b"), Alicja Kwiecińska (kl. V. a) oraz Gabriela Gnatek (kl. VI. a) wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym pod nazwą "Mistrz tabliczki mnożenia",  który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi i zdobyli bardzo wysokie miejsca:
w kat. kl. V-ch: I miejsce - Alicja Kwiecińska
w kat. kl. VI-ch: II miejsce - Gabriela Gnatek