Wejść : 39731709
Unikalnych : 34961695

Obecnie : 307
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

27lis2018
Dotacje do wymiany pieca – dodatkowy nabór wniosków.

Urząd Miejski w Świerzawie informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie dotacji na wymianę pieca węglowego. Szczegółowe informacje dotyczące dofinansowania określa „Regulamin udzielania dotacji celowej na finansowanie kosztów inwestycji zmierzających do ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego, związanych z ogrzewaniem budynków położonych na terenie Gminy Świerzawa, poprzez wymianę pieca węglowego na inne źródło ogrzewania w ramach dofinansowania ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu” zamieszczony na stronie internetowej www.swierzawa.pl baner wymiana pieców.
Warunkiem uzyskania dofinansowania jest:

26lis2018
Sport wszystkich dzieci

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci” przewidującego dotacje na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Budżet programu wynosi 54,5 mln. zł.

 

W ramach konkursu można uzyskać m.in. dofinansowanie na wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży a także wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe.

 

więcej informacji 

26lis2018

 

26lis2018

 

21lis2018
Serdeczne życzenia

Z  okazji Dnia Pracownika Socjalnego składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania wszystkim pracownikom związanym z pracą socjalną.

 

    Państwa ogromny wysiłek i  zaangażowanie w  pracę na  rzecz drugiego człowieka budzi nie tylko szacunek i  podziw, ale  przede wszystkim w  realny sposób wpływa na  poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Świerzawa. Każdego dnia z  zaangażowaniem i  ofiarnością pochylacie się Państwo nad  ludzkimi dramatami, niosąc ulgę i  dając nadzieję.

 

      Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków. Niech praca dostarcza Wam satysfakcji i poczucia spełnienia, a jej efektem niech będzie uśmiech i ludzka życzliwość.  Życzymy także, aby rodzinne i osobiste szczęście wypełniało Wasz każdy dzień.

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie          Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

                  (-) Urszula Zajda                                                  (-) Paweł Kisowski

 

 

20lis2018

Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z\s w Sędziszowej informuje, iż w związku z awarią na ujęciu wody dla wsi Stara Kraśnica i Dobków  w dniach 20 – 21 listopad 2018r.  do godzin popołudniowych dnia 21 listopada 2018 roku nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie wyżej wymienionych miejscowości.

 

W związku z powyższym    dnia dzisiejszego w godzinach 16.00 - 18.00

rozwożona będzie woda na terenie wsi Stara Kraśnica.

       
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Kierownik Zarządu Lokali Gminnych w Świerzawie

(-) Roman Marzec

 

         

 

.