Wejść : 16417999
Unikalnych : 13406601

Obecnie : 102
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

7kwi2017
Odwołano nakaz utrzymywania drobiu w zamkniętych pomieszczeniach

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, z dniem 6 kwietnia przestaje obowiązywać nakaz utrzymywania drobiu w zamkniętych pomieszczeniach.


Nadal obowiązuje szereg ograniczeń

6kwi2017
"Ekofilozofia wróciła na wieś".

Stowarzyszenie Kaczawskie zakończyła kolejny etap remontu budynku gospodarczego Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w ramach projektu "Sudecka Zagroda Edukacyjna, czyli jak ekofilozofia wróciła na wieś". Z tej okazji dokonano uroczystego otwarcia obiektu, na które przybyli goście z całego województwa, w tym Aleksander Marek Skorupa - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Panie: prezes stowarzyszenia – Ewelina Rozpędowska i koordynatorka – Julia Jankowska dokonały prezentacji projektu. Władze samorządowe naszej gminy reprezentowali: Burmistrz Józef Kołcz, Przewodniczący RMiG Paweł Kisowski oraz Z-ca Burmistrza Zbigniew Mosoń

6kwi2017

 

5kwi2017
XL Eliminacje Powiatowe  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

31 marce 2017 r. w Gimnazjum w Świerzawie odbyły się Eliminacje Powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

3kwi2017
Przerwy w dostawie wody na ul. Mickiewicza oraz Reymonta.

Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z\s w Sędziszowej ul. Polna 6 informuje, że w dniu 03.04.2017r. w związku z awarią mogą nastąpić przerwy w dostawie wody na ul. Mickiewicza oraz Reymonta.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

 

29mar2017
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i ZSEiE

Na terenie miasta i gminy Świerzawa planowana jest akcyjna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (w skrócie ZSEiE).

 

Odpady wielkogabarytowe – to odpady wytwarzane w gospodarstwach domowych, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się w standardowym pojemniku na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, szafy, krzesła, fotele, łóżka, sofy, tapczany, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp. Do odpadów tych nie zalicza się odpadów budowlanych lub sanitarnych.

 

ZSEiE – to wszelkiego rodzaju urządzenia zasilane elektrycznie, głównie zużyty sprzęt RTV (radio, telewizory, komputery, itp.) lub AGD (lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, itp.) i wszelkie inne urządzenia podłączone do kontaktu lub zasilane bateryjnie.
Zbiórka odbędzie się w systemie objazdowym w poszczególnych miejscowościach według poniższego harmonogramu:

 

28mar2017
Świerzawscy wynalazcy w akcji

  Uczniowie gimnazjum w Świerzawie przystąpili do VII edycji projektu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Realizując projekt uczestniczą w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej, jak np. warsztaty „Podróż do świata robotyki” prowadzone przez koło naukowe ROBOCIK w dniu 24.03.2017 r.