Wejść : 53475214
Unikalnych : 47693743

Obecnie : 217
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

3paź2019
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Świerzawie zorganizowała szereg akcji czytelniczych adresowanych do najmłodszych. Na początek bibliotekarki odwiedziły przedszkole, a tam grupy 3-latków, 4-latków i 5-latków. Podczas wizyt przeczytały wierszowane bajki ze zbioru autorstwa Adama Cichego pt. „Ptaki-cudaki i inne zwierzaki”, co zdecydowanie przypadło do gustu małym słuchaczom.

3paź2019
Pomoc suszowa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego. Planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków to 3 października 2019 r.

3paź2019
Dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw

Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w  obszarze nawadniania w gospodarstwie rolnym.

3paź2019
Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.
Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

3paź2019
Ogłoszenie o komisjach

W załączniku przedstawiamy Państwu informacje dot. zbliżających się komisji Rady Miejskiej w Świerzawie.

27wrz2019
Awaria wodociągu w Starej Kraśnicy

W związku z awarią wodociągu dla wsi Stara Kraśnica informujemy, iż aktualnie trwają prace nad usunięciem awarii i przywróceniem dostaw wody dla odbiorców.

26wrz2019
XIX edycja Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk”

Dobrze malujesz lub grasz na instrumencie? Odkryłeś w sobie talent do chemii lub innych nauk? Odnosisz sukcesy sportowe? A może mówią o Tobie, że jesteś świetnym społecznikiem? Jeśli odpowiedziałeś na jedno z tych pytań twierdząco i jesteś uczniem lub tegorocznym absolwentem dolnośląskiej szkoły, masz szanse na roczne stypendium.
Rusza XIX edycja regionalnego Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, organizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia, a  dofinansowanego z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego.