Wejść : 29367794
Unikalnych : 25213821

Obecnie : 165
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?



Aktualności

17kwi2018
Budowa kanalizacji sanitarnej w Dobkowie i Starej Kraśnicy

Już dziś ruszyły kolejne prace budowlane na terenie Gminy Świerzawa. 

Po kilku przeprowadzonych postępowaniach przetargowych wreszcie udało się wyłonić wykonawców robót budowlanych i w  dniach 20 marca  oraz 12 kwietnia br.    Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa podpisał umowy na realizację zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami dla miejscowości Stara Kraśnica, Dobków”.

 
Wartość zadania wynosi    17.704.340,51 zł.   
Wysokość przyznanego dofinansowania opiewa na kwotę 11.500.624,44 zł,
natomiast środki własne Gminy to 6.203.716,07 zł.
 
W miejscowości Stara Kraśnica kontrakt realizowany będzie przez Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o., natomiast w miejscowości Dobków przez konsorcjum firm: Lider – Przedsiębiorstwo Budowy Pieców Przemysłowych „PIEC-BUD” Wrocław Sp. z o.o., partner – Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i melioracji Sp. z o.o.  
 
16kwi2018
Działaj lokalnie

Konkurs grantowy 2018 to już jedenasta odsłona programu „Działaj Lokalnie” na terenie powiatu jaworskiego, złotoryjskiego i legnickiego. Dzięki wsparciu fundatora (Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), lokalnych gmin oraz sponsora – Banku Spółdzielczego w Jaworze, Stowarzyszenie Kaczawskie rozdysponuje środki na inicjatywy lokalne. Szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł mają grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.

Nabór wniosków rozpoczął się 15 kwietnia. Przez cały miesiąc, aż do 15 maja, grupy inicjatywne mogą składać wnioski za pomocą internetowego generatora: www.system.dzialajlokalnie.pl
 
13kwi2018
Uwaga na burze!

Obszar: Województwo dolnośląskie
Ważność: od 2018-04-13 17:25:00 do 2018-04-13 21:25:00
Sytuacja meteorologiczna: Po czeskiej stronie Sudetów (w Karkonoszach, Górach Izerskich, Górach Orlickich) występują burze, które powoli przemieszczają się na północ. Przewiduje się wystapienie burz na Dolnym Śląsku, początkowo w Sudetach, później także miejscami na Nizinie Śląskiej (zwłaszcza w zachodniej części). Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm, porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy grad. Wygasanie burz przewiduje się po godz. 21:00.
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.
Czas wydania: 2018-04-13 17:25:00
Synoptyk IMGW-PIB: Piotr Mańczak
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

13kwi2018
Stop pożarom traw

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. 

 

Giną zwierzęta domowe, które przypadkowo znajdą się w zasięgu pożaru (tracą orientację w dymie, ulegają zaczadzeniu). Dotyczy to również dużych zwierząt leśnych, takich jak sarny, jelenie czy dziki. Płomienie niszczą miejsca bytowania zwierzyny łownej, m.in. bażantów, kuropatw, zajęcy, a nawet saren.

 

12kwi2018

 

11kwi2018
Akademia umiejętności animatora LGD

W imieniu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich zapraszamy do udziału w cyklu szkoleniowym AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI ANIMATORA LGD.


Do udziału w Akademii zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli lokalnych grup działania, w tym rybackich, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów (w tym podległych im instytucji kultury) będących członkami LGD/RLGD, a także przedstawicieli innych podmiotów funkcjonujących na obszarach wiejskich i współpracujących z LGD/RLGD. Kierujemy je do tych osób, które chcą działać bardziej skutecznie, wykorzystując różnorodne metody animacji społecznej, opierające się także na dorobku podejścia LEADER.