Wejść : 22445224
Unikalnych : 18987688

Obecnie : 162
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?



Aktualności

16lis2017
Przerwa w dostawie wody

Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z/s     w Sędziszowej informuje, że w wyniku konieczności wykonania niezbędnych prac remontowo-modernizacyjnych na sieci wodociągowej w Świerzawie w dniu 21.11.2017r. (wtorek) w godzinach między 9.00 – 11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla całego miasta Świerzawa.
                                             

                                                    Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. 

16lis2017

W miniony poniedziałek w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie odbyły się kolejne konsultacje Komitetu Sterującego porozumienia gmin z terenu Subregionu Jeleniogórskiego oraz Wałbrzyskiego.   Podczas spotkania samorządowcy omówili zasady współpracy przy tworzeniu   „Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południa Dolnego Śląska – SUDETY 2030”.

15lis2017
szkolenie Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych

Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD zapraszają przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na prelekcję pt. „Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych”, która odbędzie się    20 listopada 2017 r. we Wrocławiu.

 

14lis2017
Obchody Święta Niepodległości

W dniach 11 i 12 listopada odbyły się uroczystości związane z 99 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęła Msza Dziękczynna za Ojczyznę w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Świerzawie, którą celebrował ksiądz Dziekan Józef Wojtaszek.

13lis2017
Wystawa obrazów Danuty Szymańskiej-Dudek  w Jeleniej Górze

W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze można obecnie obejrzeć wystawę prac świerzawianki Danuty Szymańskiej-Dudek p.t. "KOPIE OBRAZÓW WIELKICH MISTRZÓW". Wernisaż wystawy odbył się 7 listopada 2017 roku. Jest to pierwsza wystawa obrazów Danuty Szymańskiej-Dudek, która z zawodu jest rzeźbiarzem-snycerzem i od wielu lat z powodzeniem tworzy rzeźby pokazywane na ekspozycjach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Niemczech. Wystawę tę artystka dedykuje Tadeuszowi Kaczmarkowi – artyście i przyjacielowi.

31paź2017
Zaproszenie na debatę "Polska Przyjazna Pszczołom"

Fundacja Greenpeace Polska serdecznie zaprasza  do udziału w  Debacie Obywatelskiej ”Polska Przyjazna Pszczołom”, która odbędzie się  4 listopada o godz. 11:00 w  Centrum  FAMA, ul. B. Krzywoustego 286 we Wrocławiu.