Wejść : 14865466
Unikalnych : 12006955

Obecnie : 45
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

1lut2017
Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Dnia 26 stycznia 2017 r. w sali GOK-u odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorem przeglądu było Miejsko-Gminne Przedszkole Publiczne w Świerzawie. Gośćmi przeglądu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pan Józef Kołcz, Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego Pan Czesław Leśniak, Wicedyrektor Pani Jolanta Krakowska, Pani Halina Zychowicz-Michoń, Pani Maria Krupienia, Pani Izabella Szymczyk, Pani Genowefa Sudoł oraz rodzice.

26sty2017
Służba w Policji

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI WE WROCŁAWIU INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W NASTĘPUJĄCYCH JEDNOSTKACH ORGANIZACYJNYCH:

 

 

1. W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w Oddziale Prewencji Policj we Wocławiu, w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy,

2. W Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w Legnicy, w Wałbrzychu i we Wrocławiu,

3. W Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Górze, Jaworze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Lubaniu, Lubinie, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Wołowie, Ząbkowicach Śląskich, Zgorzelcu, Złotoryi.

19sty2017
„Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” informuje...

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” informuje, że dnia 16.01.2017r. został ogłoszony nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, na przedsięwzięcia:

 

  • Tworzenie nowych przedsiębiorstw
  • Rozwój istniejących przedsiębiorstw
  • Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu
  • Inicjatywy nakierowane na tworzenie i rozwój produktów i usług wykorzystujących zasoby lokalne Krainy Wygasłych Wulkanów
19sty2017
"Równać Szanse 2017"  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2017 r., a 30 listopada 2018 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

18sty2017
Sztab WOŚP Świerzawa informuje

Sztab Gminny WOŚP informuje, że tegoroczna zbiórka na terenie Gminy Świerzawa osiągnęła rekordową wartość:

10 985.61 PLN + 20 Euro

Dziękujemy!

Szef Sztabu  Halina Zychowicz-Michoń

18sty2017
Wsparcie dla chcących założyć działalność gospodarczą

W związku z rozpoczynającym się naborem wniosków Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza przedsiębiorców oraz osoby chcące założyć działalność gospodarczą z terenu LGD. tj. m. in. gminy Świerzawa na szkolenie przygotowujące do aplikowania o wsparcie w ramach Działania 19.2 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER”
na przedsięwzięcia:
2.1 Tworzenie nowych przedsiębiorstw
2.2. Rozwój istniejących przedsiębiorstw