Wejść : 33154643
Unikalnych : 28641294

Obecnie : 112
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

26lip2018
Kolejne środki finansowe na przebudowę drogi gminnej w Nowym Kościele

    Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Pan Józef Kołcz odebrał dnia dzisiejszego z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pana Pawła Hreniaka kolejną promesę na zapobieganie i usuwanie skutków  klęsk żywiołowych.

    Tym razem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało Gminie Świerzawa kwotę 239 000 zł na przebudowę drogi gminnej w Nowym Kościele.

 

24lip2018
Święto Policji

Z okazji Święta Policji składam serdeczne życzenia pomyślności wszystkim funkcjonariuszom Komendy Powiatowej w Złotoryi.
Oby ten dzień dał dowód, że praca każdego policjanta, od dzielnicowego po kierownictwo jednostki, ma istotne znaczenie w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w powiecie złotoryjskim.
Dziękujemy policjantom ze świerzawskiego Zespołu ds. Prewencji za podejmowane inicjatywy w kierunku wzrostu poziomu bezpieczeństwa w naszej gminie. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz utworzeniu posterunku w Świerzawie pojawiające się przypadki kradzieży i wandalizmu będą ścigane coraz skuteczniej.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

Józef Kołcz

24lip2018
Konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic powiatu złotoryjskiego

Zarząd Powiatu Złotoryjskiego ogłasza konsultacje społeczne w dniach od 26 lipca 2018 r. do 10 sierpnia 2018 r., dotyczące zmiany granic Powiatu Złotoryjskiego, polegającej na wyłączeniu Gminy Wojcieszów z obszaru powiatu i przyłączeniu jej do Powiatu Jeleniogórskiego.

W dniu 21 czerwca 2018 r. Rada Powiatu Złotoryjskiego działając na prośbę Burmistrza Miasta Wojcieszowa o wydanie opinii w przedmiocie zmiany granic Powiatu Złotoryjskiego polegającej na wyłączeniu Gminy Wojcieszów z obszaru powiatu i przyłączeniu jej do Powiatu Jeleniogórskiego, podjęła uchwałę Nr XLVI/208/2018 w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Powiatu Złotoryjskiego. Przeprowadzenie konsultacji jest wymogiem formalnym procedury zmiany granic.

18lip2018
Nabór na stanowisko głównego księgowego w Żłobku Gminnym.

Dyrektor Żłobka Gminnego w Świerzawie ogłasza nabór kandydatów na stanowisko 

głównego księgowego w Żłobku Gminnym w Świerzawie. 
 
18lip2018
Wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu IMGW PIB ostrzega o wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.Drugi, wysoki  poziom ostrzeżenia. 

Zjawisko/Stopień zagrożenia:  wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Obszar:  województwo dolnośląskie

Ważność:  od godz. 18:00 dnia 17.07.2018 do godz. 15:00 dnia 19.07.2018

Przebieg:  W wyniku opadów deszczu w zlewniach dopływów górnej i środkowej Odry oraz na górnej Odrze wystąpią wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej. Lokalnie, szczególnie w zlewniach dopływów górnej Odry, na obszarach intensywnych opadów mogą wystąpić przekroczenia stanów ostrzegawczych, a miejscami mogą zostać osiągnięte stany alarmowe. W wyniku intensywnych opadów burzowych mogą mieć miejsce gwałtowne wzrosty stanów przekraczające 100 cm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:  80%

 

17lip2018
Dwa projekty Gminy Świerzawa wybrane do dofinansowania.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego opublikował dwie listy rankingowe projektów, które otrzymają dofinansowanie jako operacje typu: „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" oraz "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.