Wejść : 41994113
Unikalnych : 37090303

Obecnie : 171
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

21lis2018
Serdeczne życzenia

Z  okazji Dnia Pracownika Socjalnego składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania wszystkim pracownikom związanym z pracą socjalną.

 

    Państwa ogromny wysiłek i  zaangażowanie w  pracę na  rzecz drugiego człowieka budzi nie tylko szacunek i  podziw, ale  przede wszystkim w  realny sposób wpływa na  poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Świerzawa. Każdego dnia z  zaangażowaniem i  ofiarnością pochylacie się Państwo nad  ludzkimi dramatami, niosąc ulgę i  dając nadzieję.

 

      Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków. Niech praca dostarcza Wam satysfakcji i poczucia spełnienia, a jej efektem niech będzie uśmiech i ludzka życzliwość.  Życzymy także, aby rodzinne i osobiste szczęście wypełniało Wasz każdy dzień.

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie          Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

                  (-) Urszula Zajda                                                  (-) Paweł Kisowski

 

 

20lis2018

Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z\s w Sędziszowej informuje, iż w związku z awarią na ujęciu wody dla wsi Stara Kraśnica i Dobków  w dniach 20 – 21 listopad 2018r.  do godzin popołudniowych dnia 21 listopada 2018 roku nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie wyżej wymienionych miejscowości.

 

W związku z powyższym    dnia dzisiejszego w godzinach 16.00 - 18.00

rozwożona będzie woda na terenie wsi Stara Kraśnica.

       
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Kierownik Zarządu Lokali Gminnych w Świerzawie

(-) Roman Marzec

 

         

 

. 

20lis2018
Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy

Informujemy, że Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” kolejny raz organizuje  „Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy”  i zaprasza mieszkańców Partnerstwa do wspaniałych wnętrz Pałacu w Krotoszycach w niedzielę - 9 grudnia 2018 r. - od godz. 11:00.


Celem Jarmarku jest promocja naszego regionu – Krainy Wygasłych Wulkanów oraz prezentacja dorobku kulturowego i dorobku kulinarnego, a także przedstawienie nas samych – mieszkańców Gór i Pogórza Kaczawskiego. Pragniemy również, aby wspólne przeżycie tych magicznych, przedświątecznych chwil wpłynęło na zacieśnienie naszych wzajemnych relacji i przyjaźni. Zapraszamy artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, grupy odnowy wsi, szkoły, świetlice i zespoły ludowe z naszego regionu do aktywnego udziału w organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

13lis2018
Ćwiczenia RENEGADE-SAREX 18/II

    W związku z planowanym krajowym ćwiczeniem RENEGADE SAREX 18/II organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96), informujemy że w dniach 14-15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego zostanie wyemitowany dźwięk modulowany trwający trzy minuty, oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

Apelujemy do mieszkańców gminy Świerzawa o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt z Urzędem Miejskim w Świerzawie pod nr tel. 75 7135360 wew. 37.

 

13lis2018
Kolejne zajęcia edukacyjne już za nami…

  Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wraz ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na Wydziale Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Temat zajęć to: „Cyrk fizyczny - Świat Dźwięku”.