Wejść : 30678251
Unikalnych : 26393988

Obecnie : 97
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

11kwi2018
Apel w sprawie pomocy finansowej dla Kamila..

"Szanowni Państwo,

Bardzo gorąco prosimy o pomoc finansową dla Kamila Dębickiego, 20 letniego mieszkańca gminy Mściwojów, syna SOŁTYSA Marcinowic Mariusza Dębickiego - naszego przyjaciela, który 2 lata temu zmarł w wyniku choroby pozostawiając pięcioro dzieci, z których Kamil jest najstarszy ...
Kamil Dębicki uległ poważnemu wypadkowi 25 marca 2018r. w Niedzielę Palmową. W wyniku wybuchu gazu w jego domu, został poparzony w 90%. Są to oparzenia głównie 3. stopnia.
11kwi2018
„SZWECJA Z KLASĄ” - SUKCES ŚWIERZAWSKICH UCZNIÓW

Ogromnym sukcesem zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „SZWECJA Z KLASĄ”. Po obradach biorąc pod uwagę pomysłowość, oryginalność, poczucie humoru, zrozumienie zasad filozofii LAGOM, spójność, warsztat fotograficzny, a także pozytywny odbiór pracy przez Internautów JURY podjęło decyzję!
II miejsce (wycieczka do Szwecji) przyznano dla drużyny „Osobliwi” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie za bardzo dobry warsztat fotograficzny, różnorodność ujęć i oryginalność w składzie: Marcin Leśniak, Julia Urbańska, Kornelia Zdziechowicz, Alicja Durakiewicz, Joanna Domańska. To ogromny sukces młodych pasjonatów fotografii.

GRATULUJEMY SUKCESU!

10kwi2018
Nabór na stanowisko ds. inwestycji i zamówień publicznych

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze 

w Urzędzie Miejskim w Świerzawie ds. inwestycji i zamówień publicznych.

 

Więcej informacji w załączniku. 


 

10kwi2018
Zaproszenie na seminarium

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym seminarium pt. „Usługi opiekuńcze w gospodarstwie rolnym – nowa forma przedsiębiorczości wiejskiej”. Seminarium odbędzie się w Świdnicy, przy ul. Wałbrzyskie 25/27, w dużej Sali konferencyjnej dnia 20 kwietnia 2018r. w godzinach 10.00 -14.30.

Seminarium jest bezpłatne i kierowane nie tylko rolników. Usługi opiekuńcze można prowadzić bez posiadania gospodarstwa rolnego. Rolnictwo to alternatywna forma terapii.

9kwi2018
Konkurs ofert w zakresie rehabilitacji leczniczej

Informacja o unieważnieniu konkursu w załączniku.

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa ogłasza otwarty konkurs ofert dla podmiotów uprawnionych do świadczenia usług w zakresie rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców Miasta i Gminy Świerzawa posiadających skierowania lekarskie na wykonanie tego typu zabiegów z dofinansowaniem do ceny usługi w wysokości 50% z budżetu Gminy Świerzawa w roku 2018, o treści stanowiącej załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 0050/17/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa z dnia 6 kwietnia 2018r. 


Szczegółowe warunki konkursu ofert wraz z niezbędnymi dokumentami znajdują się poniżej.

 

9kwi2018
Przerwa w dostawie energii elektrycznej

TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze informuje, że dnia 11 kwietnia br. w godzinach 8.00-14.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Nowy Kościół:
1. Dynowice od nr 1 do nr 19 oraz od nr 24 do nr 30;
2. ul. Jeleniogórska od nr 60 do nr 63;
3. ul. Kolejowa od nr 14 do nr 18.

6kwi2018
Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Świerzawie

    W dniu wczorajszym miało miejsce ważne wydarzenie w  Świerzawie. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Miasta i Gminy Józefa Kołcza i Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi mł. insp. Jacka Bandyka przy udziale Nadleśniczego Nadleśnictwa Złotoryja Jacka Kramarza w Świerzawie utworzony został Posterunek Policji. Mieści się on w budynku przy ul. Jeleniogórskiej należącym do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w dawnej siedzibie Banku Spółdzielczego. Potrzeba utworzenia Posterunku Policji w Świerzawie jest wynikiem oczekiwań lokalnej społeczności.

    Dotychczas na terenie miasta i gminy Świerzawa służbę pełnili funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych w Wojcieszowie, jednak taka lokalizacja służby nie spełniała oczekiwań mieszkańców i była niewystarczająca dla zapewnienia porządku publicznego. „..Wszyscy Polacy mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa – powiedział Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.