Wejść : 52614205
Unikalnych : 46864728

Obecnie : 124
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

29lip2019
Trening systemu ostrzegania

Na podstawie Zarządzenia Nr 306 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 9 lipca 2019 roku na terenie województwa dolnośląskiego w dniu 1 sierpnia 2019 roku na terenie gminy zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania. Ogłoszenie alarmu to modulowany dźwięk syren alarmowych trwający 3 minuty od godz. 17:00.

Wyemitowanie sygnału akustycznego w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

29lip2019
Dofinansowanie dla Stowarzyszenienia SOKOLIK

Stowarzyszenie SOKOLIK Na Rzecz Rozwoju Wsi Sokołowiec informuje, że Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu przyznał stowarzyszeniu dofinansowanie w kwocie 5.000 zł w ramach projektu: PRZEDSIĘWZIĘCIA PROMUJĄCE IDEE ODNOWY WSI pn: "Wykonanie tablic informacyjnych we wsi Sokołowiec w ramach Odnowy Wsi Dolnośląskiej."
SOKOLIKOWI serdecznie gratulujemy !

26lip2019
Zmiana na stanowisku Dyrektora Biblioteki Publicznej w Świerawie

Dnia 26 lipca 2019 roku odbyło się pożegnanie Pani Ewy Telatyńskiej-Dubiel p.o Dyrektora Biblioteki Publicznej w Świerzawie oraz powołanie nowej Dyrektor Pani Anny Szoszler.

Dziękujemy Pani Ewie za zaangażowanie, które sprawiło, że tak dzielnie i rzetelnie wykonywała swoje obowiązki i wzorowo kierowała naszą Biblioteką. Mamy nadzieję, że przez ten czas spotkało ją wiele dobrego i przerodziło się w piękne wspomnienia. Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, by nadal otaczała Pani ludzi swoją życzliwością i żeby znalazła Pani czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.
    Pani Annie Szoszler życzymy powodzenia na stanowisku Dyrektora Biblioteki Publicznej w Świerzawie. Trzymamy kciuki, aby udało się Pani zaszczepić w mieszkańcach Gminy Świerzawa miłość do czytania, szczególnie teraz, kiedy czytelnictwo odchodzi do lamusa. Zdajemy sobie sprawę, że jest to nie lada wyzwanie, ale wierzymy, że poradzi Pani sobie doskonale. Powodzenia!

 

25lip2019
Pracownia ceramiczna w Świerzawie!

Miło nam poinformować, że jeszcze w tym roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie powstanie pracownia ceramiczna. Instytucja zaadaptuje jedno z pomieszczeń na parterze budynku. Stanie tam piec do wypalania ceramiki, zostanie podłączona woda,
będą zakupione niezbędne narzędzia i materiały. Prace ruszyły z początkiem lipca. Pierwsze warsztaty planowane są na październik. Mamy nadzieję, że nowa oferta przypadnie Państwu do gustu, a zajęcia pozwolą rozwinąć zainteresowania. Lepienie z gliny, malowanie i szkliwienie jest niezwykle kreatywną czynnością kształtującą nie tylko konkretne zdolności, ale też rozwijającą zmysł artystyczny, inspirującą do zgłębiania wiedzy.
Więcej informacji wkrótce.

Projekt „Ceramiczny zawrót głowy” otrzymał dofinansowanie w konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci
Elektroenergetyczne S.A.
www.pse.pl


 

25lip2019
Planowe wyłączenie prądu

TAURON DYSTRYBUCJA informuje o planowanych wyłączeniach prądu dnia 30.07.19r. w Świerzawie na ul. Mickiewicza, w godzinach 9-14.


24lip2019
SUSZA 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa informuje rolników, ze ukazał się kolejny raport w monitoringu suszy prowadzonym przez Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.
Zgodnie z monitoringiem suszy aktualnie na terenie gminy Świerzawa jako zagrożone suszą wskazane zostały następujące uprawy: kukurydzę na ziarno, kukurydzę na kiszonkę oraz krzewy owocowe.

24lip2019
Tydzień Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów

Zapraszamy mieszkańców i odwiedzających region gości, zarówno dorosłych jak i dzieci na atrakcje przygotowane z okazji Tygodnia Geoparku, który odbywa się w dniach 21-27 lipca 2019 w Krainie Wygasłych Wulkanów.
Podczas Tygodnia Geoparku wiele miejsc przygotowało specjalne, unikatowe atrakcje.

Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć TUTAJ oraz w załączniku.

Zapraszamy!