Wejść : 51245871
Unikalnych : 45622416

Obecnie : 125
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

30sty2008
Nowy wiceburmistrz

(ŚWIERZAWA) Burmistrz Józef Kołcz poinformował radnych na dzisiejszej sesji, że w związku z rezygnacją pani Kazimiery Rusin ze stanowiska Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy, zaproponował objęcie tego stanowiska Zbigniewowi Mosoniowi - obecnemu dyrektorowi Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Nowy Zastępca Burmistrza ma 10-letnie doświadczenie samorządowe: pracował na stanowisku Etatowego Członka Zarządu Powiatu Złotoryjskiego, Naczelnika Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim w Złotoryi oraz dyrektora MGOKSiR. Jest również trzecią kadencję radnym Rady Powiatu Złotoryjskiego (obecnie Wiceprzewodniczącym Rady).

28sty2008

(ŚWIERZAWA) juz w dwa dni po premierze można w świerzawskiej bibliotece w Centrum Kultury wypożyczyć najnowszą historię Harry'ego pod tytułem Harry Potter i insygnia śmierci. Zapraszamy!

25sty2008
Nowe "Echo Złotoryi"

W najnowszym miesięczniku "Echo Złotoryi" znów możemy przeczytać wiele ciekawych informacji o regionie. Jest równiez wywiad z dyrektorem Centrum Kultury. Poniżej cytujemy wywiad i zapraszamy do zakupu archiwalnych numerów. Aktualne wydanie można nabyć:
- siedziba TMZZ ul. Szkolna 1, Dom Nauczyciela "Bacalarus" - poddasze. (tu także nalezy się zgłosić w sprawie numerów archiwalnych),
- Galeria "Beniamin" - Rynek,
- Księgarnia - Rynek,
- Biblioteka LO Złotoryja,
- TUiA Warta ul. Żeromskiego (ZOKiR),
Pewną liczbę egzemplarzy otrzymuje również każdy ze sponsorów, a także numery "Echa" dostarczane są do szkół i urzędów.
Po jednym numerze pisma otrzymuje każdy z posłów Sejmiku Dolnośląskiego...

25sty2008

(ŚWIERZAWA) Już dwie firmy ubiegają się o postawienie na wzgórzach między Sędziszową i Sokołowcem elektrowni wiatrowych. Prawdopodobnie do końca marca na jednej z dzierżawionych działek od sędziszowskiej spółdzielni rolniczej stanie wiatrak testowy. Na razie firmy są na etapie uzyskiwania stosownych pozwoleń budowlanych. Gdyby pomysł "wypalił" nasza gmina stałaby się wzorem eko-energii (kotłownia na biomasę, elektrownia wodna w Sędziszowej). Niewątpliwie widok obracających się śmigieł wiatraków byłby urzękającą atrakcją turystyczną. Obecnie na terenie kraju "kręci energię" ok. 150 turbin.

25sty2008
Emeryci i renciści na tradycyjnym "opłatku"

(ŚWIERZAWA) Emeryci i renciści, członkowie świerzawskiego koła Związku Emerytów i Rencistów oraz Związku Sybiraków spotkali się w sali MGOKSiR na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Wiesław Wójcik - przewodniczący koła jak zwykle stanął na wysokości zadania. Uroczystość była bardzo dobrze przygotowana...

24sty2008
Kombatancki opłatek

(ŚWIERZAWA) Na spotkaniu poświątecznym w Centrum Kultury spotkali się członkowie koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej i Byłych Więźniów Politycznych. Przy barszczu z uszkami podsumowano dotychczasową działalność, wspomniano Tych, którzy odeszli na wieczną wartę oraz omówiono bieżące potrzeby. Gośćmi zaproszonymi byli: Burmistrz Józef Kołcz, Przewodniczący Rady MiG Marian Matusiak oraz Sekretarz Gminy Danuta Pirus...

23sty2008
Obyście jak najdłużej żyli i ze swych wnuków się cieszyli !

(ŚWIERZAWA) Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie – to nasze kochane babcie i dziadkowie.
Jest taki szczególny dzień w roku, w którym możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy! 21. stycznia 2008 r. w Bibliotece Publicznej odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą zorganizowało Koło Miłośników Świerzawy ze Szkoły Podstawowej w Świerzawie oraz Centrum Kultury.
Zaproszeni goście: Babcie i Dziadkowie uczniów klasy Ia oraz „Babcie czytelniczki” świętowali przy słodkim "co nieco" i w miłej atmosferze.
Z tej okazji wnuczęta przygotowały KONCERT ŻYCZEŃ DLA BABCI I DZIADKA.
Nie obyło się bez śpiewania i tańców!...