Wejść : 32347544
Unikalnych : 27911844

Obecnie : 61
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

6cze2018
Nowoczesny sprzęt dla szkół

Wniosek Gminy Świerzawa, przygotowany na podstawie zapotrzebowania szkół z terenu Gminy otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Aktywna tablica”. Każda z trzech szkół otrzyma dofinansowanie w wysokości 14.000,- zł. (dla każdej z nich), co pozwoli na zakup 6 nowoczesnych tablic multimedialnych z rzutnikami i głośnikami. To kolejne zakupy nowoczesnego sprzętu edukacyjnego dla szkół. Warto przypomnieć, że w ramach zakończonego w tym miesiącu projektu pn. „Nowoczesna edukacja - wykształcenie z perspektywami” szkoły otrzymały m. in. projektory, laptopy, tablice interaktywne, urządzenia wielofunkcyjne i pomoce dydaktyczne.

6cze2018
Dwie OSY w Świerzawie

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki konkursu pn. Program Otwartych Stref Aktywności. Wniosek Gminy Świerzawa na stworzenie dwóch stref otrzymał dofinansowanie w wysokości 48.900,- zł. Będzie to stanowić 50% projektu o ogólnej wartości 97.800,- zł. Pierwsza strefa w wariancie podstawowym powstanie na terenie byłego gimnazjum (siłownia 5-elementowa i strefa odpoczynku).

4cze2018
Kolejny sukces ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie!!!

Michał Fidera, uczeń Klasy III C  zajął III miejsce w finale regionalnym XIX edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro.

Tegoroczny konkurs nosił  hasło „Tajemnice karbońskich lasów”.

Finał odbył się 25 maja 2018 r. w Państwowym Instytucie Geologicznym we Wrocławiu, dokąd przyjechali zwycięzcy eliminacji wstępnych z dwóch województw – dolnośląskiego oraz wielkopolskiego.

4cze2018
Konkurs ofert na świadczenie usługi szczepienia przeciwko grypie 65+
Ogłasza się otwarty konkurs ofert dla podmiotów uprawnionych do świadczenia usług w zakresie wykonywania szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta i Gminy Świerzawa w wieku 65+ w roku 2018.
 
Więcej informacji w załączniku.
4cze2018
Obchody 500-lecia Reformacji na Śląsku

W dniach 1-2 czerwca 2018 r. odbyły się w Jaworze i Nowym Kościele obchody 500-lecia Reformacji na Śląsku. W Jaworze przygotowano koncerty i nabożeństwa, a w Nowym Kościele odsłonięto okolicznościowy obelisk ufundowany przez Gminę Świerzawa. W obchodach uczestniczył Burmistrz Józef Kołcz i Zastępca Burmistrza Zbigniew Mosoń oraz mieszkańcy Nowego Kościoła wśród kilkuset gości z kraju i z zagranicy. Organizatorami byli: Biskup Diecezji Wrocławskiej Waldemar Pytel, Proboszcz Parafii w Jaworze Tomasz Stawiak oraz Burmistrz Jawora Emilian Bera.
Obchodom przewodniczyli: Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce Jerzy Samiec, Biskup Diecezji Wrocławskiej Waldemar Pytel.

1cze2018

Kochane Dzieci,

dzisiejszy dzień jest Waszym świętem, świętem uśmiechu i radości.

 

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom – tym najmniejszym   i tym już całkiem dorosłym – życzymy   wielu powodów do radości, zdrowia szczęścia i spełnienia   wszystkich  dziecięcych marzeń.  

Niech życie nie szczędzi Wam dobrych zdarzeń, a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia.

Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i co dzień spotykają Was nowe przygody w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świerzawie            Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa 

                  Paweł Kisowski                                                              Józef Kołcz