Wejść : 17763853
Unikalnych : 14618679

Obecnie : 78
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

30maj2017
Będzie siłownia w Sokolowcu

  W miesiącu kwietniu Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała dla Stowarzyszenia SOKOLIK Na Rzecz Rozwoju Wsi Sokołowiec darowiznę w kwocie 10 tyś. zł. Kwota ta będzie przeznaczona na sfinansowanie projektu pt. Siłownia "POD CHMURKĄ" - zakup 6 stanowisk certyfikowanej siłowni na świeżym powietrzu. Celem projektu jest zagospodarowanie terenu na atrakcyjne i wielofunkcyjne miejsce rekreacyjne skierowane do zwykłych mieszkańców.
Dziękujemy
Zarząd Stowarzyszenia SOKOLIK

30maj2017
Rodzinny Festyn Sportowy Rodzinny Festyn Sportowy

Rodzice dzieci z Akademii Piłkarskiej „POGOŃ” Świerzawa serdecznie zapraszają na Rodzinny Festyn Sportowy, który odbędzie 4 czerwca, w niedzielę, o godz. 9:30 na stadionie w Świerzawie. Oprócz turniejów piłki nożnej w kategorii skrzat i żak na dzieci czeka wiele ciekawych atrakcji.

30maj2017
Pięknie czytały

  19 maja uczennice ze Szkoły Podstawowej w Świerzawie:  Emilia Zdziechowicz, Emillia Pacewicz oraz Julia Grzeszykowska  wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się w Wojcieszowie.

Emilia Pacewicz zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas drugich.

Gratulujemy sukcesu!

30maj2017
Wsparcie  na aktywizację zawodową

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Jeleniej Górze zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt.” Wsparcie na aktywizację zawodową”. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć możliwości i zasad wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz instrumentów finansowych – pożyczek na preferencyjnych warunkach.

30maj2017
Dzień Działacza Kultury

Z okazji przypadającego 29 maja Dnia Działacza Kultury pragniemy podziękować wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego w naszej gminie za starania, które wkładacie w swą działalność. Jednocześnie życzymy Państwu wytrwałości i siły, wiele satysfakcji płynącej z Waszej pracy oraz powodzenia w urzeczywistnianiu wszelkich przyszłych planów.

Burmistrz Miasta i Gminy
Świerzawa
Józef Kołcz

Przewodniczący Rady Miasta i Gminy
Świerzawa
Paweł Kisowski

29maj2017
Aktywny Dolny Śląsk

Inicjatywa i konsultacje  Celem Programu Budżetu „Aktywny Dolny Śląsk” jest przede wszystkim stworzenie skutecznego narzędzia budowania społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku i wzmacniania poczucia identyfikacji z regionem. Tworzony wspólnie budżet będzie pełnić jednocześnie rolę konsultacyjną dla Zarządu Województwa. Nie jest to budżet inwestycyjny. Zgłaszanym zadaniem może być każda ponadlokalna inicjatywa obywatelska, która przyczynia się do rozwoju i popularyzacji dolnośląskiego sportu i turystyki, z wyłączeniem zadań uprzednio dofinansowanych z budżetu Województwa oraz projektów infrastrukturalnych.

 

26maj2017
Dzień Samorządu Terytorialnego.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego  pragnę przekazać Wszystkim Samorządowcom wyrazy uznania za trudną, odpowiedzialną i wymagającą fachowości pracę, jaką wykonujecie Państwo na rzecz środowiska lokalnego.

 

Wraz z gratulacjami proszę przyjąć podziękowania za wszystkie dotychczasowe dokonania, a także gorące życzenia nieustannego zapału, wytrwałości w podejmowaniu i realizowaniu nowych przedsięwzięć, satysfakcji z pełnionej służby, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

 

Burmistrz Miasta i Gminy 

      (-) Józef Kołcz