Wejść : 21172768
Unikalnych : 17772458

Obecnie : 146
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

13wrz2017
Piece tylko 5 klasy!

Przypominamy osobom, które będą się ubiegać o częściowy zwrot kosztów nowego pieca w ramach projektu Ograniczenie niskiej emisji w Gminie Świerzawa poprzez wymianę lokalnych źródeł ciepła, że zgodnie z informacjami przekazanymi na spotkaniu, piec musi spełniać wysokie normy ograniczania zanieczyszczeń: kotły na paliwa stałe lub biomasę muszą się charakteryzować parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012).

Beneficjent zobowiązany będzie do posiadania certyfikatu potwierdzającego uzyskanie wymaganych parametrów urządzenia grzewczego zgodne z wskazaną wyżej normą,

11wrz2017
Wsparcie dolnośląskich rzemieślników

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął kolejne działania w celu wsparcia dolnośląskich rzemieślników.
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego  2014-2020 ogłoszony został   nabór wniosków o  dofinansowanie realizacji projektów mający na celu unowocześnienie procesów produkcyjnych zwiększających konkurencyjność i innowacyjność wytwarzanych dóbr i usług.
Termin naboru:  od  godz. 8.00 05.10.2017r. do godz.15.00   07.12.2017r.  
Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne pod adresem:
Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej 
                                                                Aldona Kanicka
                                                                Kierownik Działu
                                                                Wydział Gospodarki
                                                                e-mail: aldona.kanicka@umwd.pl 

6wrz2017
Wiejsko-gminne dożynki w Nowym Kościele

W minioną niedzielę odbyły się dożynki wiejsko – gminne, których gospodarzem był Nowy Kościół. Na Święto Plonów przybyli rolnicy, delegacje dożynkowe z Gminy Świerzawa, zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła msza polowa dożynkowa, którą celebrował ks. proboszcz Hieronim Hiczkiewicz z księżmi ks. dziekanem Józefem Wojtaszkiem i ks. proboszczem Mieczysławem Stępniem.

5wrz2017
Turniej ORLIKÓW

3 września 2017r. w Świerzawie odbył się turniej ORLIKÓW z udziałem drużyn: Pogoni Świerzawa, Rudawy Janowice Wielkie, Bóbr Marciszów i Czarni Przedwojów.
Najlepszym bramkarzem został Dominik Marciniak (Czarni Przedwojów), królem strzelców Fabian Bąkowicz (Bóbr Marciszów) a zawodnikiem turnieju Jakub Stepko (Czarni Przedwojów).
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i życzymy samych dobrych ocen w szkole, nie tylko z WF-u.
 
                                                                  Jakub Jagiełło
                                                                  Prezes KS Pogoń Świerzawa

5wrz2017
Bezpłatne kursy

Dolnośląska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.  informuje, że w ramach realizowanych projektów „Wiedza dla mnie” oraz „Moje nowe kwalifikacje”, oferujących bezpłatne kursy podnoszące umiejętności zawodowe oraz kursy podnoszące kompetencje ogólne, rozpoczęła się rekrutacja.

1wrz2017
4 września – czas do szkoły !

Drodzy Uczniowie i Rodzice, w imieniu Burmistrza i Zastępcy Burmistrza, Sekretarza i Skarbnika Miasta i Gminy Świerzawa oraz Dyrektorów i Nauczycieli szkół i przedszkoli zapraszamy Was 4 września 2017 r. na uroczystości związane z inauguracją nowego roku szkolnego 2017/2018 r. Życzymy wszystkim przybyłym do szkół po wakacyjnej przerwie dużo radości ze spotkania z kolegami i nauczycielami oraz możliwości dzielenia się pogodnymi wrażeniami i wspomnieniami z wakacji. Poniżej ogłoszone już w szkołach godziny uroczystości oraz rozkład jazdy autobusów szkolnych. Informujemy również, że w dniu 4 września 2017 r. dowóz do szkół i placówek przedszkolnych będzie się odbywał zgodnie z rozkładem jazdy zamieszczonym poniżej, natomiast odwozy uczniów do poszczególnych miejscowości rozpoczną się o godz. 10.30