Wejść : 34433035
Unikalnych : 29861557

Obecnie : 101
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

24lip2018
Święto Policji

Z okazji Święta Policji składam serdeczne życzenia pomyślności wszystkim funkcjonariuszom Komendy Powiatowej w Złotoryi.
Oby ten dzień dał dowód, że praca każdego policjanta, od dzielnicowego po kierownictwo jednostki, ma istotne znaczenie w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w powiecie złotoryjskim.
Dziękujemy policjantom ze świerzawskiego Zespołu ds. Prewencji za podejmowane inicjatywy w kierunku wzrostu poziomu bezpieczeństwa w naszej gminie. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz utworzeniu posterunku w Świerzawie pojawiające się przypadki kradzieży i wandalizmu będą ścigane coraz skuteczniej.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

Józef Kołcz

18lip2018
Nabór na stanowisko głównego księgowego w Żłobku Gminnym.

Dyrektor Żłobka Gminnego w Świerzawie ogłasza nabór kandydatów na stanowisko 

głównego księgowego w Żłobku Gminnym w Świerzawie. 
 
17lip2018
Dwa projekty Gminy Świerzawa wybrane do dofinansowania.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego opublikował dwie listy rankingowe projektów, które otrzymają dofinansowanie jako operacje typu: „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" oraz "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

17lip2018
Kaczawski Piknik Geologiczny

Zapraszamy na pierwszy Kaczawski Piknik Geologiczny, który odbędzie się 28.07.2018 (sobota) w godz. 14:00 – 17:00 na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.  Impreza, zorganizowana przez Stowarzyszenie "LGD Partnerstwo Kaczawskie" przy wsparciu Stowarzyszenia Kaczawskiego, jest adresowana do turystów wypoczywających w okolicy oraz mieszkańców zainteresowanych regionem Gór i Pogórza Kaczawskiego, szczególnie pod kątem geologii. W czasie pikniku odbędą się warsztaty rodzinne, pokazy cięcia agatów, wykłady, geologiczna gra planszowa oraz ognisko. Wszystkie atrakcje podczas wydarzenia będą dostępne bezpłatnie.

PROGRAM:

16lip2018
Ograniczenia w tranzycie przez Lubiechową!

Zarząd Dróg Powiatowych wprowadził ograniczenia w tranzycie przez Lubiechową  (ulicą Długą w stronę Kapelli) w kierunku Jeleniej Góry. Posadowiono znaki: B-2 „Zakaz wjazdu”, B-18 „Zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8 t.” oraz informację, że nie dotyczą zakazy mieszkańców wsi Lubiechowa, służb komunalnych oraz straży pożarnej. Zakaz wjazdu obowiązuje w jedną stronę. Jadąc do Jeleniej  Góry należy jechać przez Janochów skręcając za mostem w lewo.

16lip2018
Gmina inwestuje w stadion sportowy

Gmina Świerzawa rozpoczęła realizację projektu „Remont stadionu sportowego we wsi Stara Kraśnica”, dofinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

10lip2018
Nabór dzieci do Żłobka Gminnego w Świerzawie
Z wielką radością informujemy, że 1 września 2018 roku rozpocznie swoją działalność Żłobek Gminny w Świerzawie.  W związku z powyższym Dyrektor Żłobka ogłasza nabór dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3.

Zainteresowanych rodziców i opiekunów prawnych prosimy o dostarczenie Karty zgłoszenia dziecka wraz z wymaganymi dokumentami do Urzędu Miejskiego w Świerzawie, ul. Plac Wolności 60 do dnia 24 lipca 2018r.