Wejść : 32578658
Unikalnych : 28077895

Obecnie : 43
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

15wrz2008
Dożynki Powiatowe

(JERZMANICE ZDRÓJ) Na boisku sportowym w Jerzmanicach Zdrój odbyły się Dożynki Powiatowe. Delegacja, na czele z burmistrzem Józefem Kołczem reprezentowała naszą gminę podczas uroczystości oficjalnych. Grupa wieńcowa z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Kościele uczestniczyła w konkursie na najpiękniejszy wieniec zdobywając wyróżnienie...

15wrz2008
Biała Dama w Podgórkach

(PODGÓRKI) Z okazji kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się w Podgórkach impreza plenerowa pn. Biała Dama, która przyciągnęła mieszkańców, gości i turystów swym niepowtarzalnym urokiem...

7wrz2008
Wśród czwórki najlepszych klubów na świecie.

(SERRES-GRECJA) Największy w historii sukces odniósł klub SMK KRZENIÓW, którego zawodnicy w barwach Moto Szkoły Team Bembenik-HAWRYLUK-Budownictwo i posadzki przemysłowe startowali podczas najważniejszej dla endurowców Sześciodniówce w greckim mieście Serres. Wśród 74 klubów z całego świata team zdobył czwartą lokatę!... NOWE ZDJĘCIA!

3wrz2008
Najładniejsza zagroda i sołectwo 2008

(ŚWIERZAWA) Rozstrzygnięto konkurs "Na najładniejszą zagrodę i sołectwo oraz najbardziej zadbany budynek miejski w gminie Świerzawa" w 2008 r. W tegorocznej edycji do uczestnictwa w konkursie zgłoszono: 2 sołectwa, 6 zagród (posesji) i 1 budynek miejski.

2wrz2008
Gminne Dożynki w Biegoszowie

W niedzielę 31 sierpnia w Biegoszowie odbyły się Gminne Dożynki połączone z uroczystym otwarciem kompleksu sportowo-rekreacyjnego i świetlicy wiejskiej. Poświęcenia obiektu dokonał Ks. Proboszcz Hieronim Hiczkiewicz, a wstęgę przecięli Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz, Radna Sejmiku Dolnośląskiego Jadwiga Szeląg oraz przedsiębiorca Antoni Chamski.

29sie2008
Kolejne kursy dla bezrobotnych

W ramach zadania aktywna integracja realizowanego w projekcie systemowym „Czas na zmiany – projekt systemowy M-GOPS realizowany na terenie Miasta i Gminy Świerzawa” ze Środków EFS trwają kursy, podczas których benificjenci będą mogli uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe.

26sie2008
Mistrz motocrossu

(KRZENIÓW) Łukasz Bembenik, startujący w barwach AMK Poltarex Człuchów został po siedmiu rundach Mistrzem Polski w kat. MX2 Junior deklasując rywali o kilkadziesiąt punktów (305 pkt.). Drugi w klasyfikacji generalnej Łukasz Lonka zdobył 250 pkt., a trzeci Patryk Kwaśny 239. Gratulujemy! Trzeba dodać, że Łukasz zwyciężał na każdym z siedmiu etapów!