Wejść : 29507685
Unikalnych : 25346533

Obecnie : 90
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

7wrz2008
Wśród czwórki najlepszych klubów na świecie.

(SERRES-GRECJA) Największy w historii sukces odniósł klub SMK KRZENIÓW, którego zawodnicy w barwach Moto Szkoły Team Bembenik-HAWRYLUK-Budownictwo i posadzki przemysłowe startowali podczas najważniejszej dla endurowców Sześciodniówce w greckim mieście Serres. Wśród 74 klubów z całego świata team zdobył czwartą lokatę!... NOWE ZDJĘCIA!

3wrz2008
Najładniejsza zagroda i sołectwo 2008

(ŚWIERZAWA) Rozstrzygnięto konkurs "Na najładniejszą zagrodę i sołectwo oraz najbardziej zadbany budynek miejski w gminie Świerzawa" w 2008 r. W tegorocznej edycji do uczestnictwa w konkursie zgłoszono: 2 sołectwa, 6 zagród (posesji) i 1 budynek miejski.

2wrz2008
Gminne Dożynki w Biegoszowie

W niedzielę 31 sierpnia w Biegoszowie odbyły się Gminne Dożynki połączone z uroczystym otwarciem kompleksu sportowo-rekreacyjnego i świetlicy wiejskiej. Poświęcenia obiektu dokonał Ks. Proboszcz Hieronim Hiczkiewicz, a wstęgę przecięli Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz, Radna Sejmiku Dolnośląskiego Jadwiga Szeląg oraz przedsiębiorca Antoni Chamski.

29sie2008
Kolejne kursy dla bezrobotnych

W ramach zadania aktywna integracja realizowanego w projekcie systemowym „Czas na zmiany – projekt systemowy M-GOPS realizowany na terenie Miasta i Gminy Świerzawa” ze Środków EFS trwają kursy, podczas których benificjenci będą mogli uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe.

26sie2008
Mistrz motocrossu

(KRZENIÓW) Łukasz Bembenik, startujący w barwach AMK Poltarex Człuchów został po siedmiu rundach Mistrzem Polski w kat. MX2 Junior deklasując rywali o kilkadziesiąt punktów (305 pkt.). Drugi w klasyfikacji generalnej Łukasz Lonka zdobył 250 pkt., a trzeci Patryk Kwaśny 239. Gratulujemy! Trzeba dodać, że Łukasz zwyciężał na każdym z siedmiu etapów!

25sie2008
Deszczowe Dni Świerzawy

(ŚWIERZAWA) Tegoroczne Dni Świerzawy jak zwykle zostały trochę zmoczone przez ulewy. Dyrekcja CKSiT została zmuszona do przeniesienia części występów na dni późniejsze. Jednak piątkowy wieczór należy zaliczyć do udanych...

24sie2008
Czy odkryta zostanie tajemnica kaplicy św. Katarzyny?

(SĘDZISZOWA) Przy drodze z Sędziszowej do Sokołowca stoją ruiny jednej z najbardziej zagadkowych budowli sakralnych. Według znalezionych w 1802 r. w wieży kościoła św. Jana i św. Katarzyny dokumentów, powstała w XIII w. kaplica św. Katarzyny została zbudowana na miejscu jednego z pierwszych kościołów na Śląsku, zbudowanego przez legendarnego biskupa Gofredusa. Jest szansa, że zagadka zostanie rozwiązana...