Wejść : 37745878
Unikalnych : 33017794

Obecnie : 244
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

4paź2018
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

Ministerstwo Środowiska rozpoczęło cykl spotkań w gminach, dotyczący realizacji rządowego programu „Czyste Powietrze”. 

 

Spotkanie dla mieszkańców Gminy Świerzawa odbędzie się w najbliższą sobotę
6 października 2018 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie, ul. Jeleniogórska 58.

 

Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone na terenie całego kraju. Resort chce poinformować, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Podstawowym celem rządowego programu „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

 

4paź2018
SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniu 21-23 września 2018 r. na terenie Miasta i Gminy Świerzawa została przeprowadzona akcja „Sprzątania Świata – Polska 2018” pod hasłem „Akcja - Segregacja”.
 
W akcji udział wzięły szkoły i przedszkola z terenu Miasta i Gminy Świerzawa: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie i Dobkowie z oddziałami Gimnazjalnymi, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu i Warsztat Terapii Zajęciowej w Świerzawie wraz z opiekunami.
 
1paź2018
Dzień Seniora!!!

Szanowni Seniorzy!!!

    W tym pięknym dniu Waszego święta życzę Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła, pogody ducha a każdy dzień niech dostarcza wiele radości i uśmiechu na twarzy. 

  Pragnę z ogromnym szacunkiem pochylić głowę przed szacownym pokoleniem najstarszych mieszkańców Naszej Gminy. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą i powinny czerpać młodsze pokolenia.

    To Seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości, którą nabywa się właśnie wraz z upływem lat. W tym uroczystym dniu proszę, abyście przyjęli moje najserdeczniejsze życzenia, aby to był dla Państwa okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat.

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

 

Józef Kołcz

1paź2018
Przerwa w dostawie wody - ul. Mickiewicza

  Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z\s w Sędziszowej ul. Polna 6 informuje, iż w wyniku konieczności wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej w Świerzawie w dniu 2 października 2018 roku w godzinach 8 – 14 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Mickiewicza w Świerzawie

 

24wrz2018
Realizacja Programu usuwania azbestu

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa informuje, że w okresie lipiec - sierpień 2018 roku zrealizowane zostało zadanie pn.: "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Świerzawa w 2018 roku".

W ramach zadania polegającego na demontażu, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest lub odbiorze do utylizacji zdemontowanych wyrobów azbestowych, usunięto 31,41 ton wyrobów azbestowych z terenu 14 nieruchomości.

Wartość ogólna zadania wyniosła - brutto 14.301,48 zł

Dotacja ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu - w kwocie 11.255,80 zł (85% kosztów kwalifikowanych zadania)

 

www.wfosigw.wroclaw.pl

18wrz2018
Bieg Abstynentów i Ich Rodzin

    W minioną sobotę odbył się Bieg Abstynentów i Ich Rodzin w czasie trwania Spartakiady Abstynenckiej w Świerzawie.

    Głównym organizatorem spartakiady był Klub Abstynencki „Odnowa” w Świerzawie, natomiast biegu Centrum Kultury Sportu i  Turystyki w Świerzawie. W biegu wzięło udział 30 osób z dolnośląskich klubów abstynentów: „Relax” Złotoryja, „Eden” Piechowice, „Naturalnie” Janowice Wielkie, „Bobrek” Jelenia Góra, „Cross Gryfitów” Gryfów Śląski, „Feniks” Złotoryja, „Promaind” Miłków oraz osoby niezrzeszone z: Polkowic, Lubina, Jawora, Mirska oraz ze Świerzawy i Sędziszowej.

13wrz2018