Wejść : 16417928
Unikalnych : 13406530

Obecnie : 97
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

24mar2017
Matematycy najlepsi w powiecie złotoryjskim

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerzawie:  Juliusz Ellwart (kl. IV "b"), Alicja Kwiecińska (kl. V. a) oraz Gabriela Gnatek (kl. VI. a) wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym pod nazwą "Mistrz tabliczki mnożenia",  który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi i zdobyli bardzo wysokie miejsca:
w kat. kl. V-ch: I miejsce - Alicja Kwiecińska
w kat. kl. VI-ch: II miejsce - Gabriela Gnatek

21mar2017

 

21mar2017
XXVIII sesja Rady Miasta i Gminy Świerzawa.

OGŁOSZENIE
Dnia 30 marca 2017 r. o godz. 12,00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie
odbędzie się XXVIII sesja Rady Miasta i Gminy Świerzawa.

16mar2017
GIMNAZJALNE POTYCZKI

47 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych przystąpiło do finałowej rundy rozgrywek 9. edycji Ogólnopolskiego Finału Konkursu Gimnazjalne Potyczki, który odbył się w Narodowym Banku Polskim. Finaliści pokonali aż 430 trzyosobowych zespołów z całej Polski i przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas realizacji programu Ekonomia na co dzień.
Wśród finalistów znaleźli się: Karolina Pieterek, Kornelia Zdziechowicz i Jakub Ptak – uczniowie Gimnazjum w Świerzawie.

15mar2017
 Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu na terenie Gminy Świerzawa

Poniżej podajemy wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie zadania publicznego w zakresie: UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU NA TERENIE MIASTA I GMINY ŚWIERZAWA W 2017R.

W wymaganym terminie wpłynęło łącznie 14 ofert. Przyznane w budżecie Miasta i Gminy Świerzawa na rok 2017 środki finansowe w kwocie 78.000,00 zł Komisja Konkursowa rozdysponowała dla 12 oferentów tj.:

 

13mar2017
Ostrzeżenie Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Złotoryi ostrzega przed nieuczciwymi praktykami firm telekomunikacyjnych!

 

Od początku 2017 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Złotoryi odnotował kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących umów zawartych z obcymi operatorami telekomunikacyjnymi podającymi się za operatorów, z którego usług obecnie korzystali konsumenci.

Kontakt zaczyna się zawsze od telefonicznego przedstawienia nowych, korzystniejszych warunków umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Z rozmowy wynika, że dzwoniący reprezentuje operatora, z którego usług obecnie korzysta konsument.

11mar2017
Dzień Sołtysa

Wszystkim Sołtysom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia zdrowia, wytrwałości w realizowaniu zadań na rzecz społeczności naszych wsi, szacunku oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym. Równocześnie dziękujemy za dotychczasową owocną współpracę z samorządem gminnym.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Józef Kołcz
Przewodniczący Rady Paweł Kisowski