Wejść : 45314284
Unikalnych : 40335567

Obecnie : 178
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

6lut2019
PIT 11 i PIT-R

Urząd Miejski w Świerzawie informuje o możliwości osobistego odbioru deklaracji podatkowych PIT 11 i PIT-R (sołtysi, radni,członkowie komisji wyborczych) w Sekretariacie Urzędu Miejskiego pok. nr 10 . Deklaracje można odbierać do 22 lutego.

6lut2019
Zwalczanie emisji kominowej

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, iż Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów określonych dla działania 3.3.e Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii – projekty dotyczące zwalczania emisji kominowej.

4lut2019
Ogólnopolski Projekt „Zdrowa Ja” I miejce w Polsce!!!

Projekt - " Ocena skuteczności interwencyjno - profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15- letnich dziewcząt z wykorzystaniem technik telemonitoringu – „Zdrowa Ja".

Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczennic. Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Projekt miał na celu wsparcie dziewcząt w prowadzeniu zdrowego stylu życia oraz zmianie niekorzystnych zachowań związanych ze zdrowiem.

1lut2019
Ogłoszenie zamiaru realizacji operacji własnych 3/2019/OW i 4/2019/OW

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” informuje, że w dniu 24 stycznia 2019 Zarząd LGD podjął decyzję o ogłoszeniu zamiaru realizacji operacji własnych :

 

 

 

- Nr 3/2019/OW w dn. 25.01.2019r. pod tytułem „Stworzenie i aktualizacja bazy zasobów przyrodniczo - kulturowych regionu”,

- Nr 4/2019/OW w dn. 25.01.2019r. pod tytułem „Promocja Krainy Wygasłych Wulkanów”


w związku z czym potencjalni realizatorzy mogą zgłaszać swój zamiar do 25 lutego 2019r.

Szczegóły w załącznikach.

1lut2019
IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Świerzawie

Dnia 24 stycznia 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świerzawie odbył się IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku do konkursu zgłosiło się 10 zespołów i 7 solistów. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego celem konkursu jest podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, przygotowały się do występu. Uroku występom dodały piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym.

29sty2019
Rekrutacja do służby w Policji

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI WE WROCŁAWIU INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W NASTĘPUJĄCYCH JEDNOSTKACH  ORGANIZACYJNYCH:

 

 

 

  • w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu, Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy
  • w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu
  • w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Górze, Jaworze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Lubaniu, Lubinie, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Wołowie, Ząbkowicach Śląskich, Zgorzelcu i Złotoryi.

 

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, mieszczącym się przy ul. Gen. I. Połbina 1 we Wrocławiu lub w siedzibach komend miejskich i powiatowych Policji na terenie województwa dolnośląskiego w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.


więcej informacji na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu 

24sty2019
Wyniki Konsultacji Społecznych

Wyniki konsultacji społecznych dot. projektów uchwał nadania statutów sołectwom: Biegoszów, Dobków, Gozdno, Lubiechowa, Nowy Kościół, Podgórki, Rzeszówek, Rząśnik, Sędziszowa, Sokołowiec, Stara Kraśnica, oraz Miastu Świerzawa opublikowano na stronie bip Urzędu Miejskiego w Świerzawie pod adresem: Konsultacje Społeczne