Wejść : 17712445
Unikalnych : 14568009

Obecnie : 214
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

6cze2017
Powiatowy Konkurs Matematyczny klas trzecich

30 maja 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świerzawie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny kl. III. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół m.in. SP Sokołowiec, Nowy Kościół, Świerzawa, Pielgrzymka, Proboszczów, SP nr 1 w Złotoryi, SP nr 3 w Złotoryi, Wilków, Wojcieszów...

5cze2017
Uwaga! złodziej!

Dziś, w godzinach przedpołudniowych skradziono stelaż wózka dziecięcego. Wózek stał w holu ratusza, przed siedzibą MGOPS. Zrozpaczona matka prosi o zwrot stelaża lub jeśli ktokolwiek posiada informacje gdzie stelaż może się znajdować poinformowanie pracowników MGOPS pod nr telefonu 757135225, 757135704. 

1cze2017
Z okazji Dnia Dziecka

Drogie Dzieci, niech w poranek ten świąteczny, tak radosny, pełen wiosny, jasno słonko Wam zaświeci.


Niech Wam radość sprawią mamy i ubiorą w sukieneczki kolorowe, czy w spodenki całkiem nowe.


Niech pojawią się na stole truskaweczki ze śmietaną i pierożki z jagodami, czekoladki, pyszne lody i Zozole.


Niech ucieszą Was prezenty, od rodziców ukochanych, niech nie braknie towarzystwa ani taty, ani mamy.

 

 

Z okazji dzisiejszego święta z najlepszymi życzeniami dla dzieci

z całego świata 

 

 

 

Przewodniczący Rady Miasta               Burmistrz Miasta i Gminy
i Gminy  Świerzawa                             Świerzawa
Paweł Kisowski                                   Józef Kołcz

 

   
 

 

31maj2017
Dofinansowanie do kosztów wymiany pieca - etap II

W związku z tym, że Gmina Świerzawa przystępuje do sporządzania wniosku aplikacyjnego w programie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dotyczącym ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem na Dolnym Śląsku, informujemy, że dotarło 40 zgłoszeń e-mailowych. Do nadawców zostaną wysłane odrębne e-maile.
Prosimy zainteresowane osoby, (również te, które dokonały zgłoszenia e-mailowego) o wypełnienie załączonego wniosku wstępnego i przekazanie go w oryginalnej wersji papierowej do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Świerzawie, pl. Wolności 60.

W dniu 12. czerwca (poniedziałek) o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem WFOŚiGW w sali konferencyjnej CKSit, ul. Jeleniogórska 58. Zapraszamy!

31maj2017
Będzie kładka w Sędziszowej

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Gminie Świerzawa środki na zadanie Odbudowa kładki na rzece Kaczawa w Sędziszowej, dojście do ul. Polnej (powódź lipiec 2012 r.) w wysokości 133.000,- zł. Otrzymane środki pozwolą na połączenie dwóch części wsi Sędziszowa i szybsze dotarcie mieszkańców do przystanku autobusowego i punktów handlowo-usługowych.

30maj2017
Kurs rysunku i malarstwa, czyli rozkwit talentów w Świerzawie

W Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie od stycznia odbywa się kurs rysunku i malarstwa. Uczestniczą w nim osoby w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli. Dla niektórych jest to okazja do spróbowania swoich sił w działalności artystycznej, gdyż nigdy wcześniej nie brali udziału w zajęciach plastycznych. Wielu połknęło bakcyla. Ujawnił się już niejeden talent.

30maj2017
Będzie siłownia w Sokolowcu

  W miesiącu kwietniu Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała dla Stowarzyszenia SOKOLIK Na Rzecz Rozwoju Wsi Sokołowiec darowiznę w kwocie 10 tyś. zł. Kwota ta będzie przeznaczona na sfinansowanie projektu pt. Siłownia "POD CHMURKĄ" - zakup 6 stanowisk certyfikowanej siłowni na świeżym powietrzu. Celem projektu jest zagospodarowanie terenu na atrakcyjne i wielofunkcyjne miejsce rekreacyjne skierowane do zwykłych mieszkańców.
Dziękujemy
Zarząd Stowarzyszenia SOKOLIK