Wejść : 25158691
Unikalnych : 21480962

Obecnie : 133
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

27gru2017
 Zarząd Lokali Gminnych informuje

Zarząd Lokali Gminnych informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 27.12.2017 mogą nastąpić przerwy w dostawie wody na terenie Miasta Świerzawa.

21gru2017
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

        Z okazji Świąt Bożego Narodzenia              oraz u progu Nowego 2018 Roku, składamy płynące  z głębi serca życzenia radości, wszelkiej obfitości oraz nadziei na lepsze jutro.

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, wspomnień i wzruszeń w gronie najbliższych. Niech te chwile i świąteczny nastrój umacniają w Was nadzieję na spełnienie najskrytszych marzeń, a nadchodzący 2018 rok obdaruje wszystkich szczęściem i pomyślnością.   

 

        Przewodniczący Rady                                              Burmistrz

  Miasta i Gminy Świerzawa                            Miasta i Gminy Świerzawa

          Paweł Kisowski                                                Józef Kołcz 

13gru2017
Spis zwierząt

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o obowiązku dokonania spisu bydła, kóz, owiec i świń przebywających w siedzibie stada, który następnie należy dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR. Termin dokonania spisu upływa 31 grudnia.

 

13gru2017
Zbiórka popiołu: Przypomnienie!

Na prośbę mieszkańców usadowiono w mieście kilka pojemników na popiół. Wpłynie to na ekonomiczność zbiórki odpadów i jej racjonalność. Niestety, nie wszyscy rozumieją do czego służą pojemniki. Po raz kolejny mieszkańcy wrzucają do nich co popadnie… Stawia to pod znakiem zapytania zasadność tego typu inicjatyw. Przypominamy: do wskazanych pojemników należy wrzucać WYŁĄCZNIE POPIÓŁ ze spalania paliw stałych.

11gru2017
Deklaracja Sudecka została podpisana

Dziś we Wleniu ponad osiemdziesięciu przedstawicieli dolnośląskich samorządów, w tym m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa - Pan Józef Kołcz, podpisało Deklarację Sudecką w sprawie współpracy samorządów południa i zachodu Dolnego Śląska dla poprawy warunków rozwoju społeczno - gospodarczego i życia mieszkańców.

 
11gru2017
e-składka - proste płatności do ZUS

Przedsiębiorco!

Jeśli jesteś płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne od 1 stycznia 2018 r. będziesz przekazywał wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego.