Wejść : 17080122
Unikalnych : 14017941

Obecnie : 107
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

4maj2017
Piękno drzemiące w wulkanach

W Złotoryi odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Piękno drzemiące w wulkanach". Tematprzedstawienie procesu geologicznego, góry lub stożka wulkanicznego, budowy lub erupcji wulkanu, materiałów wulkanicznych wyrzuconych z głębi ziemi, śladów, efektów i pozostałości działalności wulkanicznej. Spośród 426 prac komisja nagrodziła 33 artystów, a ich prace zostały zakwalifikowane do wystawy.

W każdej z czterech kategorii przyznano trzy miejsca oraz wyróżnienia. W kategorii klas IV-VI nagrodzono siedmioro uczniów,  wśród nich ucznia Szkoły Podstawowej w Świerzawie Michała Kurowskiego z 4 b, który otrzymał wyróżnienie.  Poniżej nagrodzona praca...

4maj2017
Finał powiatowy OTBwRD

28 kwietnia w Gimnazjum w Świerzawie już po raz szesnasty spotkały się czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych i trzyosobowe z gimnazjów, by wziąć udział w eliminacjach powiatowych do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym...

4maj2017
Z okazji Dnia Strażaka...

  Z okazji Dnia Strażaka życzymy Wam Drodzy Druhowie aby ta trudna  i odpowiedzialna służba była dla Was zawsze źródłem satysfakcji  i zadowolenia oraz żeby wszystkim Waszym działaniom towarzyszyła ludzka przychylność i należny szacunek społeczny. Składamy wyrazy uznania za trud i  ryzyko jakie podejmujecie w  ochronie życia i  mienia ludzkiego. 

 

    Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie, to zaszczyt i bezinteresowna służba innym. Życzymy zdrowia, spełnienia planów i  zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej. Słowa uznania pragniemy również przekazać Państwa rodzinom, które świadome grożącego Wam niebezpieczeństwa dzielą z Wami troski i zmartwienia.

 

    Niech podejmowane działania przynoszą Wam wiele satysfakcji i  będą inspiracją do dalszych działań, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

 

Przewodniczący Rady Miasta i Gminy               Burmistrz Miasta i Gminy
                (-) Paweł Kisowski                                       (-) Józef Kołcz
 
 
27kwi2017
Sadzimy las. -  AKCJA SADZENIA LASU ODWOŁANA

  AKCJA SADZENIA LASU ODWOŁANA

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe akcja sadzenia lasu planowana na dzień  28 kwietnia 2017r.  została odwołana przez Nadleśnictwo Złotoryja. Nowy termin akcji zostanie podany do wiadomości w późniejszym terminie.

26kwi2017
Zebranie mieszkańców Świerzawy.

Samorząd Mieszkańców Świerzawy zaprasza na zebranie mieszkańców Świerzawy w dniu 28.04.2017 r. (piatek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury przy ul. Jeleniogórskiej 58.

24kwi2017
Brak dostaw wody na ul. Jeleniogórskiej i Kusocińskiego

Zarząd Lokali Gminnych informuje, że ze względu na awarię sieci wodociągowej nastąpią w dniu 25.04.2017 r. (wtorek) przerwy w dostawie wody dla budynków na ulicach: Jeleniogórska, Kusocińskiego.  Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.    

19kwi2017
Egzamin gimnazjalny

Świerzawscy gimnazjaliści zdają dziś kolejny egzamin obejmujący wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎
1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3. z języka obcego nowożytnego.‎

Życzymy powodzenia!