Wejść : 54755416
Unikalnych : 48863887

Obecnie : 116
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

21lis2019
 XXVI Regionalny Konkurs Biologiczno - Ekologiczny

W dniu 14 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Świerzawie odbył się etap regionalny konkursu    Biologiczno - Ekologicznego Szkół Podstawowych kl. VII-VIII  "Ochrona Przyrody w Polsce" 2019.Naszą szkołę reprezentowały Natalia Tomczyk oraz Monika Ptak . Uczennice wykazały  się szeroką wiedzą i zajęły wysokie miejsca plasując się wśród 11 najlepszych Uczniów.

 

21lis2019
Dzień Pracownika Socjalnego

Z  okazji Dnia Pracownika Socjalnego składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania wszystkim pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Świerzawie oraz  Żłobka Gminnego w Świerzawie.
Państwa ogromny wysiłek i  zaangażowanie w  pracę na  rzecz drugiego człowieka budzi nie tylko szacunek i  podziw, ale  przede wszystkim w  realny sposób wpływa na  poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Świerzawa. Każdego dnia z  zaangażowaniem i  ofiarnością pochylacie się Państwo nad  ludzkimi dramatami, niosąc ulgę i  dając nadzieję.
Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków. Niech praca dostarcza Wam satysfakcji i poczucia spełnienia, a jej efektem niech będzie uśmiech i ludzka życzliwość.  Życzymy także, aby rodzinne i osobiste szczęście wypełniało Wasz każdy dzień.

 

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie          Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

                  (-) Urszula Zajda                                                  (-) Paweł Kisowski

20lis2019
Były sobie pieniądze

W gronie 10 laureatów Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Były sobie pieniądze…”  znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej dzieci i młodzieży, wprowadzenie dzieci i młodzieży w podstawy finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. Program skierowany jest dla uczniów klas I – III. Udział w projekcie umożliwi wzbogacenie programu nauczania o zestaw ciekawych lekcji odpowiadających na potrzeby uczniów. Fundatorem projektu jest Fundacja BGK.
GRATULUJEMY SUKCESU.

19lis2019
XV sesja Rady Miejskiej w Świerzawie

Dnia 28 listopada  2019 r. o godz. 12.00 w Urzędzie Miejskim w Świerzawie odbędzie się XV sesja Rady Miejskiej w Świerzawie.

19lis2019
Rolniku, powiedz STOP upadkom !

Upadki osób w gospodarstwie rolnym, to ponad połowa wszystkich zdarzeń wypadkowych zgłaszanych do KRUS. Rolnicy ulegają im najczęściej na podwórzach gospodarstw rolnych, podczas wchodzenia i schodzenia z drabin lub schodów, a także w trakcie przemieszczenia się w pomieszczeniach gospodarczych.