Wejść : 21144254
Unikalnych : 17749933

Obecnie : 111
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

18paź2017
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Szkoła Podstawowa w Świerzawie po raz kolejny bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym, nauczyć się kreatywnego programowania. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

13paź2017
Dzień Edukacji Narodowej

W jednym z najważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Edukacji Narodowej, życzę takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić; pięknych i szlachetnych pomysłów których podszeptuje serce; cierpliwości i wytrwałości, aby praca na rzecz edukacji dała wiele szlachetnych owoców.

Pracownikom Oświaty życzę spełnienia wszystkich planów i zamierzeń, niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich dobre życiowe wybory


                                                    Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa
                                                                        Józef Kołcz

 

 

 

 


 

11paź2017
Dolnośląskie Małe Granty

Działasz w grupie nieformalnej, masz pomysł i chcesz wesprzeć, integrować i wzmacniać lokalną społeczność? Zaprosić mieszkańców do zaangażowania się w lokalne działania? Zapraszamy do aplikowania w programie Dolnośląskie Małe Granty na inicjatywy społeczne realizowane na Dolnym Śląsku.

Można skorzystać z mikrodotacji w wysokości do 5000 zł!

10paź2017
Konsultacje społeczne - organizacje pozarządowe

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa ogłasza rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie projektu uchwały dotyczącej przyjęcia Programu współpracy Miasta i Gminy Świerzawa z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018.

10paź2017
Leśna Akademia Sportu

Szkoła Podstawowa w Świerzawie zakończyła projekt "LEŚNA AKADEMIA SPORTU". Projekt współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

CELEM PROJEKTU BYŁO:

- promowanie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich,
- przedstawienie różnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego,
- kształtowanie zdrowego stylu życia.

10paź2017

9 października w Lubinie Jakub Jagiełło - Prezes KS Pogoń Świerzawa i Robert Sadowski - Prezes Zarządu Zagłębie Lubin S.A. podpisali umowę współpracy pomiędzy klubami, której celem jest podniesienie jakości szkolenia dzieci i młodzieży w Świerzawie oraz danie szansy wyróżniającym się zawodnikom Pogoni w testach w Akademii Piłkarskiej "Zagłębia"

 

                                                        Jakub Jagiełło

                                                        Prezes KS Pogoń Świerzawa

 

 

5paź2017
Silne i porywiste wiatry

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu IMGW PIB ostrzega o silnych i porywistych wiatrach .Trzeci, najwyższy poziom ostrzeżenia. 

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silne i porywiste wiatry

Obszar: województwo dolnośląskie

Ważność: od godz. 17:00 dnia 05.10.2017 do godz. 11:00 dnia 06.10.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnych i porywistych wiatrów do 110 - 130 km/h. Możliwe huraganowe porywy wiatru powyżej 130 km/h. Najintensywniejsze zjawiska wystąpią w pierwszej połowie nocy.
 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%