Wejść : 23627752
Unikalnych : 20074847

Obecnie : 163
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

13gru2017
Spis zwierząt

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o obowiązku dokonania spisu bydła, kóz, owiec i świń przebywających w siedzibie stada, który następnie należy dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR. Termin dokonania spisu upływa 31 grudnia.

 

13gru2017
Zbiórka popiołu: Przypomnienie!

Na prośbę mieszkańców usadowiono w mieście kilka pojemników na popiół. Wpłynie to na ekonomiczność zbiórki odpadów i jej racjonalność. Niestety, nie wszyscy rozumieją do czego służą pojemniki. Po raz kolejny mieszkańcy wrzucają do nich co popadnie… Stawia to pod znakiem zapytania zasadność tego typu inicjatyw. Przypominamy: do wskazanych pojemników należy wrzucać WYŁĄCZNIE POPIÓŁ ze spalania paliw stałych.

11gru2017
Deklaracja Sudecka została podpisana

Dziś we Wleniu ponad osiemdziesięciu przedstawicieli dolnośląskich samorządów, w tym m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa - Pan Józef Kołcz, podpisało Deklarację Sudecką w sprawie współpracy samorządów południa i zachodu Dolnego Śląska dla poprawy warunków rozwoju społeczno - gospodarczego i życia mieszkańców.

 
11gru2017
e-składka - proste płatności do ZUS

Przedsiębiorco!

Jeśli jesteś płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne od 1 stycznia 2018 r. będziesz przekazywał wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego.

11gru2017
na terenie Świerzawy znaleziono psa - WŁAŚCICIEL ODNALEZIONY

Piesek szczęśliwie już wrócił do domu. 

 

Bardzo prosimy o zakładanie psom obroży z adresatką, to ułatwi nam szybkie odszukanie właściciela a tym samym oszczędzi psiakom niepotrzebnego stresu. 

10gru2017
Słynny kompozytor i znana piosenkarka w Świerzawie

W sobotni wieczór gościliśmy wyjątkowych artystów. Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski spotkali się z mieszkańcami i wciągnęli ich w swą opowieść o Wołyniu. Fantastyczna historia pozwoliła na zbudowanie wyjątkowej atmosfery. Piosenki wykonane przez słynną wokalistkę oraz tragiczne historie opowiadane przez autora dokumentu  pt. „Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia” wciągnęły naszych mieszkańców w piękną opowieść...