Wejść : 55470734
Unikalnych : 49570392

Obecnie : 176
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

3gru2019

2gru2019
E-kolejka

Informujemy, że od czerwca 2019r. w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Złotoryi funkcjonuje elektroniczny system kolejkowy. Rozwiązanie takie umożliwia mieszkańcom powiatu złotoryjskiego umówienie wizyty w Wydziale Komunikacji  zakresu rejestracji pojazdów na konkretną, wybraną przez klienta godzinę.

2gru2019
Biblioteczki Plenerowe w Gminie Świerzawa

Dzięki staraniom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Świerzawie, od piątku 29 listopada 2019 r. mieszkańcy naszej gminy mogą korzystać z Biblioteczek Plenerowych, które stanęły w  Sokołowcu, Dobkowie i Podgórkach. Stanowią niekonwencjonalną formę popularyzowania czytelnictwa umożliwiając nieodpłatne przekazywanie książek metodą „podaj dalej”. Każdy może zabrać do domu książkę, która go interesuje. Może oddać ją po przeczytaniu bądź w zamian przynieść inną. Zachęcamy Państwa do korzystania z Biblioteczek. Mamy nadzieję, że będzie to ciekawa propozycja dla mieszkańców miejscowości,  w których nie działają Filie Biblioteczne.


 

2gru2019
Zminay dotyczące odbierania odpadów

Na ostatniej sesji została podjęta Uchwała Nr XV/94/2019 Rady Miejskiej w Świerzawie w sprawie uchylenia uchwały w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

26lis2019
Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów

Urząd Miejski w Świerzawie informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Warszawie, ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z  działalności rolniczej”. Gmina Świerzawa zamierza złożyć wniosek o dotację na realizację powyższego programu. Do złożenia wniosku wymagane jest przeprowadzenie inwentaryzacji ilości i rodzaju odpadów objętych programem.