Wejść : 59205542
Unikalnych : 53186450

Obecnie : 120
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

Pierwsze czytanki dla przedszkolaków

10paź2019
Pierwsze czytanki dla przedszkolaków

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Świerzawie oraz w Filiach Bibliotecznych w Nowym Kościele, Rząśniku i Lubiechowej na dzieci w wieku 3-6 czekają wyjątkowe wyprawki czytelnicze.
Wszystko w ramach wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Publikacja spełnia najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, pod względem formy i treści jest dostosowana do potrzeb przedszkolaka.
W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W ksiażce obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
 

Zapraszamy do Biblioteki oraz do odwiedzania strony internetowej: http://www.swierzawa.naszabiblioteka.com/