Wejść : 59202098
Unikalnych : 53183007

Obecnie : 135
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

3paź2019
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Świerzawie zorganizowała szereg akcji czytelniczych adresowanych do najmłodszych. Na początek bibliotekarki odwiedziły przedszkole, a tam grupy 3-latków, 4-latków i 5-latków. Podczas wizyt przeczytały wierszowane bajki ze zbioru autorstwa Adama Cichego pt. „Ptaki-cudaki i inne zwierzaki”, co zdecydowanie przypadło do gustu małym słuchaczom.

Kolejnego dnia uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczynają swą przygodę z samodzielnym czytaniem, zawitali do biblioteki, gdzie wzięli udział w zajęciach. W czasie ich trwania wysłuchali bajek i wierszy, czynnie uczestniczyli w dyskusji,  przypomnieli sobie dlaczego głośne czytanie jest ważne oraz  jak należy obchodzić się z książką, by jej nie zniszczyć. Wykazali się znajomością popularnych utworów z kanonu literatury dziecięcej biorąc udział w konkursach i zabawach tematycznych.
W piątkowe popołudnie biblioteka przygotowała jeszcze jedno wydarzenie związane z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Podczas cotygodniowych zajęć literacko-plastycznych dorośli czytali dzieciom. Wspólnie przestudiowali „Polowanie na Ciasteczkowego Potwora” i inne opowiadania. Następie stworzyli piękne ilustracje.
Czytanie dzieciom na głos jest niezwykle ważne, ponieważ stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Zachęcamy rodziców by czytali swoim pociechom jak najwięcej. Zapraszamy do biblioteki. Posiadamy bogaty księgozbiór literatury dziecięcej.


 

Galeria