Wejść : 49659730
Unikalnych : 44353181

Obecnie : 155
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

Kaczawskie Single Tracki oficjalnie otwarte!

14maj2019
Kaczawskie Single Tracki oficjalnie otwarte!

10 maja 2019 r. w Gozdnie odbyło się oficjalne otwarcie Kaczawskich Single Tracków, które posłużą mieszkańcom Gminy Świerzawa, turystom oraz wielbicielom sportów rowerowych.

Gmina Świerzawa wraz z partnerami: Gminą Wojcieszów, Gminą Pielgrzymka oraz Nadleśnictwem Złotoryja dokonała oficjalnego otwarcia ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 60 km. Atrakcja sportowo-turystyczna powstała w ramach Projektu „Ochrona cennych przyrodniczo terenów Gór i Pogórza Kaczawskiego poprzez budowę alternatywnych ścieżek i tras rowerowych.”
Trasy zostały stworzone w taki sposób, aby wszyscy bez względu na wiek i umiejętności mogli z nich skorzystać. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie a trasy jak i widoki przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym miłośnikom Pogórza Kaczawskiego.
Podczas oficjalnego otwarcia na najmłodszych czekały pokazy i stoiska tematyczne. Sympatykom jazdy na rowerze zaproponowaliśmy specjalny instruktaż jazdy techniką MTB oraz wspólny przejazd w grupie po ścieżkach. Dodatkowo GOPR Karkonosze zaprezentował wszystkim przybyłym pokaz ratownictwa specjalistycznego oraz wytłumaczył jak należy zachować się podczas wypadku na trasie. Na Gości czekał poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla oraz zupy grochowej.
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom, że zaszczycili Nas swoją obecności pomimo niedogodności atmosferycznych. Szczególne wyrazy uzania należą się uczniom i wychowawcom, którzy pomimo deszczowej pogody na otwarcie dotarli rowerami.

Dodatkowe atrakcje tras i długości poszczególnych Kaczawskich Single Tracków:


Atrakcje tras : 3 wieże widokowe na wzgórzach:

- Zawadna k/Gozdna

- Dłużek k/Dobkowa

- Okole k/Lubiechowej

Długości poszczególnych Single Track w Górach Kaczawskich:

1/single track „Dłużek”, Wojcieszów / Dobków, 16 km trasy

2/single tracki „Dwa Wąwozy” i „Pod Grzybkami”, Rzeszówek, 8 km tras

3/single tracki „Gozdno 1” i „Gozdno 2”, Gozdno, 14,5 km tras

4/single tracki „Okole” i „Okole Zjazd”, Lubiechowa / Chrośnica, 11 km tras

5/single tracki „Ostrzyca”, „Pod Ostrzycą” i „Zielonki”, Proboszczów / Bełczyna / Twardocice, 13 km tras

 

Galeria