Wejść : 55500486
Unikalnych : 49600001

Obecnie : 208
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Samorząd

Sąsiedzi z wizytą

7lut2008
Sąsiedzi z wizytą

(ŚWIERZAWA) W Wojcieszowie kilka lat temu zlikwidowano ośrodek kultury znajdujący się w budynku byłego kina. Obecne władze samorządowe chciałyby wrócić do działania jednostki kultury, ale w nowym kształcie wykorzystując istniejący budynek. By go przystosować do nowej działalności postanowili sięgnąć po środki europejskie. Radni i burmistrz zdecydowali się czerpać z istniejących wzorców. Wczoraj odbyli swoje posiedzenie w Centrum Kultury w Świerzawie...

Samorządowców z Wojcieszowa przyjął Z-ca Burmistrza, były dyrektor Centrum, Zbigniew Mosoń. Oprowadził gości po budynku przedstawiając obecne funkcje byłego kina Magnolia.
Gości interesowało obecne wykorzystanie zmodernizowanego budynku. Wśród setek pytań pojawiły się m. in. pytania o budżet przeznaczany na kulturę w gminie, o sposób pozyskiwania środków, o organizację imprez, o obsadę etatową placówki i inne.
Po półtoragodzinnej wizycie radni zaprosili świerzawskich samorządowców na spotkanie w gronie całej Rady Miasta Wojcieszów oraz poprosili o pomoc w przygotowaniu koncepcji funkcjonowania Centrum Kultury w Wojcieszowie.