Wejść : 57382235
Unikalnych : 51455656

Obecnie : 119
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

Ogólnopolski Projekt „Zdrowa Ja” I miejce w Polsce!!!

4lut2019
Ogólnopolski Projekt „Zdrowa Ja” I miejce w Polsce!!!

Projekt - " Ocena skuteczności interwencyjno - profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15- letnich dziewcząt z wykorzystaniem technik telemonitoringu – „Zdrowa Ja".

Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczennic. Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Projekt miał na celu wsparcie dziewcząt w prowadzeniu zdrowego stylu życia oraz zmianie niekorzystnych zachowań związanych ze zdrowiem.


W związku z nim został przeprowadzony szereg zajęć dotyczących zasad zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, pozytywnego myślenia czy kompetencji społecznych. Uczennice przygotowywały plakaty, gazetki oraz "aktywne przerwy" promujące zdrowy styl życia. Podczas trwania całego projektu miały możliwość kontrolowania swojej wagi, wzrostu czy wymiarów ciała. Najważniejszą rzeczą były elektroniczne opaski, które 15- latki nosiły na ręce podczas całego projektu. Dzięki nim mogły dowiedzieć się, jak bardzo aktywne są w ciągu dnia i ile spalają kalorii. Przypominały i podpowiadały im też, kiedy iść na spacer i kiedy jest czas na kolejny zbilansowany posiłek. Dzięki nim, łączyły się również z aplikacją wykonując szereg zadań i konkursów znajdujących się na platformie w poszczególnych etapach interwencji.
Uczennice otrzymały od Instytutu koszulki, które musiały same przerobić i zaprojektować. Dziewczęta podjęły duże wyzwanie i bardzo aktywnie uczestniczyły w tym projekcie. Najbardziej aktywne zostały nagrodzone bonem o wartości 200 zł do sklepu sportowego. Szkoła otrzymała nagrodę w postaci sprzętu ( stepy, hantelki, gumy) na kwotę 4000 zł.
Mamy nadzieje, że pod wpływem wyżej opisanego projektu wzrosła świadomość w zakresie zdrowego stylu życia .


Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.
Zespół Promocji Zdrowia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Świerzawie
( M.Bober, R.Wolski )

 

Galeria