Wejść : 48804867
Unikalnych : 43569595

Obecnie : 139
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

Kolejne zajęcia edukacyjne już za nami…

13lis2018
Kolejne zajęcia edukacyjne już za nami…

  Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wraz ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na Wydziale Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Temat zajęć to: „Cyrk fizyczny - Świat Dźwięku”.

Cykl doświadczeń poprowadzili: mgr Artur Rokosa oraz dr Bartosz Strzelczyk. Następnie udaliśmy się do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Kolejne zajęcia tym razem z przedsiębiorczości poprowadził dla nas dr Mateusz Rak. Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące manipulacji konsumentami przy wdrażania różnych produktów, zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. W części praktycznej uczniowie degustowali i oceniali napój pochodzący z różnych sieci sklepowych w różnych cenach. Zadanie okazało się bardzo trudne i wyniki nie jednych zaskoczyły. Swój pobyt zakończyliśmy tradycyjnie na Politechnice Wrocławskiej. Wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.
Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt.: „Od kruszcu do monety – jak powstały pierwsze pieniądze w świetle 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Piotr Melnarowicz

Liczba ocen:  8 Średnia ocena:  5.5 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria