Wejść : 45520906
Unikalnych : 40512909

Obecnie : 169
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

LOFI ROBOT- ROBOTYKA I MECHATRONIKA W SZKOLE

20mar2018
LOFI ROBOT- ROBOTYKA I MECHATRONIKA W SZKOLE

15 marca 2018 w Szkole Podstawowej w Świerzawie odbyły się warsztaty dla nauczycieli z nauki programowania w klasach 4-8 z wykorzystaniem środowiska LOFI Blocks. Grupę 20 nauczycieli, którzy przyjechali do naszej szkoły z Bolesławca, Jeleniej Góry, Wojcieszowa, Złotoryi i Jeżowa Sudeckiego przywitał Czesław Leśniak – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie.

Prowadzący,  Maciej Wojnicki – pomysłodawca i twórca prezentowanych narzędzi przedstawił możliwości wykorzystania zestawu edukacyjnego EDUBOX oraz darmowej aplikacji LOFI Blocks przeznaczonej do nauki programowania.

Nauczyciele zapoznali się jak przy pomocy LOFI Blocks można uczyć programowania poprzez:

- rysowanie,
- tworzenie muzyki,
- naukę języków obcych,
- robotykę i mechatronikę w oparciu o Arduino i zestawy LOFI ROBOT.

Warsztaty były efektem kilkuletniej współpracy Szkoły Podstawowej w Świerzawie (wcześniej Gimnazjum w Świerzawie) z twórcą projektu LOFI ROBOT.

Gimnazjum w Świerzawie, jako jedna z pierwszych w Polsce szkół, wdrażała zagadnienia z robotyki, mechatroniki i programowania wykorzystując prezentowane pomoce dydaktyczne.

Warto zauważyć, że zestawy edukacyjne pozwalają rozwijać się uczniom manualnie, poprzez zaprogramowanie powstałej konstrukcji umożliwiają obserwowanie efektów swojej pracy.

Kilkugodzinne zajęcia przebiegły w miłej i twórczej atmosferze, mamy nadzieję, że inni nauczyciele także skorzystają z tej propozycji edukacyjnej w swoich szkołach.

 

Liczba ocen:  2 Średnia ocena:  6.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria