Wejść : 44149718
Unikalnych : 39217653

Obecnie : 188
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

Najpopularniejszy Dzielnicowy Województwa Dolnośląskiego

2lut2018
Najpopularniejszy Dzielnicowy Województwa Dolnośląskiego

    W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim uroczyście podsumowano plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Gratulacje i podziękowania za pracę na rzecz bezpieczeństwa najpopularniejszym dzielnicowym w województwie złożyli Wojewoda Dolnośląski oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu. Gratulacje odebrało 27 policjantów. Wśród wyróżnionych był również dzielnicowy z terenu naszej gminy asp. Adam Ludynia, który uplasował się na wysokim 6 miejscu.

Plebiscyt miał na celu przede wszystkim wybranie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem była też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.

Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Wybór najpopularniejszego dzielnicowego objęty był honorowym patronatem przez Wojewodę Dolnośląskiego - Pawła Hreniaka. Najwięcej, bo 2216 głosów uzbierał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach, reprezentujący powiat oławski.

Głosowanie odbywało się za pomocą SMS Premium. Część uzyskanych z nich środków zostanie przekazana dla rodziny poległego na służbie policjanta podkom. Mariusza Koziarskiego, za pośrednictwem „Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach”.

 

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!

Liczba ocen:  0 Średnia ocena:  0.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria