Wejść : 39731918
Unikalnych : 34961904

Obecnie : 260
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

Zaproszenie na debatę "Polska Przyjazna Pszczołom"

31paź2017
Zaproszenie na debatę "Polska Przyjazna Pszczołom"

Fundacja Greenpeace Polska serdecznie zaprasza  do udziału w  Debacie Obywatelskiej ”Polska Przyjazna Pszczołom”, która odbędzie się  4 listopada o godz. 11:00 w  Centrum  FAMA, ul. B. Krzywoustego 286 we Wrocławiu. 


Debaty obywatelskie  składają się   z sesji na której uczestnicy i uczestniczki, w małych grupach, będą rozmawiać na temat rozwiązań korzystnych dla pszczół   i panelu dyskusyjnego z udziałem zaproszonych gości i ekspertów. Debaty obywatelskie odbyły się już 20 października w Gdańsku i 21 października w Bydgoszczy, odbędą się jeszcze 28 października Lublinie i 4 listopada w Wrocławiu.

Zapisy na wydarzenie i szczegółowe informacje na stronie:  www.adoptujpszczole.pl/debaty 

Od czterech lat Greenpeace Polska prowadzi działania na rzecz pszczół i innych owadów zapylających. W ramach akcji Adoptuj Pszczołę Greenpeace stara się m.in. przekonywać polityków do podejmowania decyzji korzystnych dla zapylaczy. Działania te przynoszą efekty - Polska kilkukrotnie już udowodniła, że nie zgodzi się na stosowanie szkodliwych dla pszczół pestycydów. Chcemy wprowadzić zmiany systemowe i dlatego rozpoczęliśmy pracę nad dokumentem Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających. Do tworzenia Strategii zaprosiliśmy naukowców o dużym dorobku naukowym i niekwestionowanym autorytecie. Chcemy pokazać, że strategia jest naprawdę narodowa i włączyć w jej tworzenie obywateli, dlatego organizujemy debaty, na które zapraszamy - rolników, konsumentów, ogrodników, mieszkańców dużych miast i małych wsi - żeby mieli okazję wypowiedzieć się na temat działań, które mają pomóc zapylaczom.

 

Dominika Sokołowska

 

 


 

Liczba ocen:  0 Średnia ocena:  0.0 Oceń: 

Komentarze(0)