Wejść : 45520499
Unikalnych : 40512508

Obecnie : 138
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

18paź2017
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Szkoła Podstawowa w Świerzawie po raz kolejny bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym, nauczyć się kreatywnego programowania. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.


Zacznij kodować z nami - kliknij na link: code.org, https://code.org/learn, https://code.org/minecraft
LUB STWÓRZ WŁASNĄ GRĘ: https://studio.code.org/flappy/1

 

 

Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty.

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego - trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.

Nauka programowania rozwija wiele kompetencji potrzebnych dzieciom, pisanie programów to gimnastyka dla mózgu, pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia.

Poza tym zajęcia te pozwalają uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Nowoczesne gry edukacyjne odgrywają ważną rolę w procesie nauczania i uczenia się, tworzą środowisko, gdzie dzieci eksperymentują, rozwiązując wspólnie problemy, a także:


- doskonalą umiejętności analitycznego i logicznego myślenia,
- rozwijają intuicję algorytmiczną,
- uczą rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie,
- wspierają rozwój kompetencji w zakresie nauczania programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

 

Źródło:

 

http://mistrzowiekodowania.samsung.pl/lekcje_programowania-p2.html
http://www.eurodesk.pl/eurokalendarz/europejski-tydzien-kodowania

     

 

 

Liczba ocen:  84 Średnia ocena:  1.3 Oceń: 

Komentarze(0)