Wejść : 32439939
Unikalnych : 27978842

Obecnie : 128
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ZSEiE

20wrz2017
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ZSEiE

Na terenie miasta i gminy Świerzawa planowana jest akcyjna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (w skrócie ZSEiE).

 

Odpady wielkogabarytowe – to odpady wytwarzane w gospodarstwach domowych, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się w standardowym pojemniku na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, szafy, krzesła, fotele, łóżka, sofy, tapczany, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp. do odpadów tych nie zalicza się odpadów budowlanych lub sanitarnych.

ZSEiE – to wszelkiego rodzaju urządzenia zasilane elektrycznie, głównie zużyty sprzęt RTV (radio, telewizory, komputery, itp.) lub AGD (lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, itp.) i wszelkie inne urządzenia podłączone do kontaktu lub zasilane bateryjnie.


Zbiórka odbędzie się w systemie objazdowym w poszczególnych miejscowościach według poniższego harmonogramu:

2 października br. - Nowy Kościół (część wsi Dynowice, Krzeniów), Gozdno, Biegoszów;

3 października br. – Sędziszowa, Sokołowiec, Rząśnik, przysiółek Różana;

4 października br. – Lubiechowa, kolonia Janochów, Podgórki;

5 października br. – Stara Kraśnica (cześć wsi Jurczyce), Dobków;

6 października br. – Świerzawa, Rzeszówek.

 

Wymagania dotyczące zbiórki:
Odpady należy wystawić w terminie odbioru zgodnie z podanym harmonogramem najpóźniej do godz. 8.00. Odpady należy zgromadzić przy drodze publicznej lub drodze gminnej ogólnodostępnej w miejscu umożliwiającym dojazd pojazdu odbierającego i w sposób nie stwarzający zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Do odbioru należy wystawiać wyłącznie odpady wielkogabarytowe i ZSEiE zgodnie z powyższym objaśnieniem. Inne rodzaje odpadów nie będą zabierane.

 

WAŻNE! Zbiórką objęte są wyłącznie kompletne odpady Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.