Kultura

Dożynki - zdjęcia

18wrz2007
Dożynki - zdjęcia

(RZĄŚNIK) W minioną niedzielę odbyły się Gminne Dożynki w Rząśniku. Na boisko wiejskie ściągnęły setki osób chcących uczestniczyć w obchodach rolniczego święta. Organizatorzy: KGW w Rząśniku, Rada Sołecka i OSP stanęły na wysokości zadania. Pięknie przygotowany teren oraz organizacja ruchu z zabezpieczeniem parkingu można ocenić na piątkę...

Obchody rozpoczęto od Mszy świętej celebrowanej przez kapłanów z dekanatu świerzawskiego. W części oficjalnej wręczono medale zasłużonym strażakom z okazji obchodów 60-lecia OSP w Rząśniku oraz odznaczenia dla rolników. Wyróżniono najpiękniejszę zagrody i najbardziej aktywne Koła Gospodyń Wiejskich.

W części rozrywkowej śpiewały panie z KGW oraz wystąpiła kapela Karkonosze z Mysłakowic. Strażacy próbowali swych sił w toczeniu beli słomy. Komenda Państwowej Straży Pożarnej ze Złotoryi zaprezentowała umiejętności nowego wozu gaśniczego (współfinansowanego w ramach Programu Inicjatyw Wspólnotowych Interreg IIIA Wolny Kraj Związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnośląskie).

Przeprowadzono również licytację gadżetów przygotowanych przez organizatorów. Nieoceniony ks. Mieczysław przekazał na aukcję nawet osobisty zegarek, gdyż dochód ze sprzedaży gadżetów miał zasilić fundusze na remont kościoła św. Trójcy.
Nie zawiedli sponsorzy: państwo Czesława i Lesław Konopkowie, państwo Krystyna i Józef Sudołowie, pan radny Władysław Gałuszka, pan Jacek z Prusic, pan sołtys Andrzej Kozłowski, państwo Kazimiera i Wiesław Pirusowie, pan burmistrz Józef Kołcz i inni.
Pod gwiazdami bawił wszystkich zespół Prestiż z Jeleniej Góry

Galeria