Kultura

Kurs rysunku i malarstwa dobiegł końca – podsumowanie projektu.

7lip2017
Kurs rysunku i malarstwa dobiegł końca – podsumowanie projektu.

Z końcem czerwca zakończył się Kurs rysunku i malarstwa, który Centrum Kultury zorganizowało w partnerstwie z Fundacją PZU. Przez pół roku uczestnicy brali udział w zajęciach praktycznych, podczas których poznali wiele technik pracy. Mieli okazję tworzyć m.in. ołówkiem, sepią i sangwiną, pastelami suchymi, pastelami tłustymi, farbami olejnymi oraz akwarelami. Tematy prac były rozmaite – martwa natura, architektura, pejzaż, portret, a nawet abstrakcja.


W ramach kursu odbyły się dwa plenery malarskie – jeden na terenie urokliwego XIII wiecznego kościoła-muzeum św. Jana Chrzciciela i Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie, drugi w malowniczej scenerii stawu Kamieńczyk w Rzeszówku.


Poza warsztatami praktycznymi, były zajęcia z historii sztuki, podczas których można było zgłębić wiedzę teoretyczną. Został zorganizowany też wyjazd do Wrocławia, gdzie głównym celem była Panorama Racławicka oraz Pawilon Czterech Kopuł.
Podczas 41. Dni Świerzawy odbył się wernisaż otwierający wystawę prac powstałych w trakcie kursu. Prezentowane dzieła zachwyciły zwiedzających.


Kurs rysunku i malarstwa pomógł wielu osobom odkryć ukryty dotąd talent. Dał wiele radości i satysfakcji. Pozwolił też nawiązać nowe znajomości, bo jak wiadomo wspólne zainteresowania łączą ludzi.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że koniec kursu nie oznacza końca przygody ze sztuką i że niebawem się spotkamy!

"Kurs rysunku i malarstwa sfinansowano ze środków Fundacji PZU"

Liczba ocen:  2 Średnia ocena:  6.0 Oceń: 

Komentarze(0)