Wejść : 30678177
Unikalnych : 26393914

Obecnie : 146
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

XL Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

5kwi2017
XL Eliminacje Powiatowe  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

31 marce 2017 r. w Gimnazjum w Świerzawie odbyły się Eliminacje Powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uroczystego otwarcia eliminacji powiatowych, które zostały zorganizowane przy współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Świerzawie i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi dokonała Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie oraz Waldemar Kwieciński - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: mł. kpt. Marcin Kościuk – Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi, kpt. inż. Piotr Dąbrowa - Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi, Jakub Waganiak – Nadleśnictwo Złotoryja.
Udział w turnieju wzięło 36 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu złotoryjskiego. W wyniku przeprowadzonych konkurencji wyłoniono uczniów, którzy będę reprezentować naszą gminę w kolejnych szczeblach eliminacji w/w konkursu.

W kategorii: SZKOŁA PODSTAWOWA - Milena Zakaszewska (Szkoła Podstawowa Nowa Wieś Grodziska).

W kategorii: GIMNAZJUM – Kornelia Zdziechowicz, po fascynującej dogrywce w eliminacjach ustnych (Gimnazjum w Świerzawie, opiekun: Piotr Melnarowicz), zaś w kategorii:

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA – Konrad Tkaczyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi).
Nagrodzono także uczniów w uczestniczących w konkursach: „Sterowanie LOFI - robotem” oraz „Wyścigi samochodowe”. Uczestnicy turnieju wraz z opiekunami zwiedzili także miejscowy Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który jest najcenniejszą atrakcją miasteczka. Powstał w II połowie XIII wieku i do dziś przetrwał w prawie niezmienionym wyglądzie. Ewenementem jest, że obiekt romański zachował się w tak dobrym stanie.
LAUREACI dzisiejszego turnieju będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych etapach w/w konkursu.
GRATULUJEMY SUKCESÓW i ŻYCZYMY NASTĘPNYCH!

Liczba ocen:  13 Średnia ocena:  6.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria