Sport

Mikołajkowy, Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej

6gru2016
Mikołajkowy, Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej

5000 zł na leczenie 7-letniego Kamila Wojdyło ze Świerzawy. Taką rekordową kwotę zebrali organizatorzy Mikołajkowego, Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej dla dzieci, zorganizowanego w dniach 3-4 grudnia w Świerzawie. Łącznie w turnieju zagrało ponad 130 dzieci! Wszyscy zagrali razem, dla Kamila.

3 grudnia odbył się turniej Żaków – dzieci z rocznika 2008 i młodsi. Gospodarze z Pogoni Świerzawa okazali się bardzo gościnni, i to mimo wystawienia 2 drużyn. Bezapelacyjnie najlepszą drużyną została UKS Javoria Jawor wygrywając wszystkie mecze i kończąc turniej z bilansem 28 strzelonych goli i bez żadnej straconej! Do klubu z Jawora trafiły nagrody indywidualne. Tytuł króla strzelców zdobył Jakub Kiełdanowicz, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Oliwer Strzelecki. Wyróżnienie dla bramkarza odebrał Jakub Ochab z Pogoni Świerzawa. Kibice nie mogli narzekać na brak goli, ponieważ łącznie padło ich aż 58.
WYNIKI W TURNIEJU ŻAKÓW:
Pogoń Świerzawa 2-2 Wilkowianka Wilków
Pogoń Świerzawa II 0-9 UKS Javoria Jawor
AFK Krotoszyce 1-1 GKS Warta Bolesławiecka
Pogoń Świerzawa 2-1 Pogoń Świerzawa II
Wilkowianka Wilków 0-3 UKS Javoria Jawor
GKS Warta Bolesławiecka 6-0 Pogoń Świerzawa
AFK Krotoszyce 1-1 Wilkowianka Wilków
GKS Warta Bolesławiecka 4-0 Pogoń Świerzawa II
UKS Javoria Jawor 4-0 Pogoń Świerzawa
Wilkowianka Wilków 3-1 Pogoń Świerzawa II
UKS Javoria Jawor 4-0 AFK Krotoszyce
Wilkowianka Wilków 5-0 Warta Bolesławiecka
AFK Krotoszyce 2-0 Pogoń Świerzawa II
UKS Javoria Jawor 8-0 GKS Warta Bolesławiecka
Pogoń Świerzawa 0-2 AFK Krotoszyce

4 grudnia na parkiecie wystąpiły Orliki – dzieci z rocznika 2006 i młodsi. W turnieju nie zabrakło wielu emocjonujących i wyrównanych spotkań. Najlepszą ekipą zostali chłopcy z KS Karkonosze, którzy przeszli przez turniej bez straty bramki, z bilansem 10-0. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dariusz Kaźmierczak (Orliki Jelenia Góra). Królem strzelców został zdobywca 6 bramek Natan Cichy (KS Karkonosze), a tytuł zawodnika, a raczej zawodniczki turnieju otrzymałą Julia Amarowicz (Pogoń Wleń).


WYNIKI W TURNIEJU ORLIKÓW:
KS Karkonosze 2-0 UKS Javoria Jawor
Wilkowianka Wilków 0-3 Chojnik Jelenia Góra
Pogoń Wleń 1-1 Pogoń Świerzawa
Chojnik Jelenia Góra 2-1 Orlik Jelenia Góra
UKS Javoria Jawor 0-0 Wilkowianka Wilków
Pogoń Świerzawa 0-2 KS Karkonosze
Orliki Jelenia Góra – 1-3 Pogoń Wleń
Pogoń Świerzawa 2-1 UKS Javoria Jawor
Chojnik Jelenia Góra 0-1 Pogoń Wleń
UKS Javoria Jawor 2-1 Chojnik Jelenia Góra
Pogoń Wleń 0-0 KS Karkonosze
Orliki Jelenia Góra 0-0 Pogoń Świerzawa
Wilkowianka Wilków 1-1 Orliki Jelenia Góra
KS Karkonosze 0-0 Wilkowianka Wilków
UKS Javoria Jawor 1-0 Orliki Jelenia Góra
Pogoń Świerzawa 0-0 Wilkowianka Wilków
Orliki Jelenia Góra 0-4 KS Karkonosze
Chojnik Jelenia Góra 1-0 Pogoń Świerzawa
Wilkowianka Wilków 0-1 Pogoń Wleń
KS Karkonosze 2-0 Chojnik Jelenia Góra
Pogoń Wleń 0-1 UKS Javoria Jawor

Podczas wszystkich spotkań dzieci mogły liczyć na żywiołowe wsparcie kibiców i rodziców. O stronę artystyczną turnieju zadbały uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie, które zaprezentowały swoje talenty wokalno-taneczne. Organizatorzy turnieju wręczyli wszystkie uczestnikom pamiątkowe złote medale oraz mikołajkowe prezenty.

Składam gorące podziękowania wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, których zaangażowanie i dobre serce przyczyniło się do sukcesu organizacyjnego turnieju. Do pomocy mocno zaangażowała się cała społeczność naszej gminy, a w szczególności dyrekcja, uczniowie i rodzice dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Świerzawie, której Kamil jest uczniem. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa. Wspólnie, podczas dwudniowej imprezy, udało nam się zebrać rekordową sumę pieniędzy. W sobotę odwiedziłem Kamila i jego rodziców, aby przekazać mikołajkowy prezent od „POGONI” Świerzawa m.in. klubowy szalik, złoty medal z turnieju i maskotkę – gadającą papugę, która sprawiła Kamilowi wiele radości. Rodzice chłopca dziękują za okazane wsparcie i pomoc. My życzymy Kamilowi szybkiego powrotu do zdrowia – Jakub Jagiełło, Prezes KS „POGOŃ” Świerzawa.

Liczba ocen:  3 Średnia ocena:  6.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria