Turystyka

Dobków wicemistrzem Europy!

25lip2016
Dobków wicemistrzem Europy!

Organizowany w tym roku konkurs o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2016 został rozstrzygnięty. Wzięły w nim udział 24 europejskie kraje i regiony, spośród których każdy zgłosił swojego reprezentanta w konkursie. Polska zgłosiła dwie wsie: Dobków i Kadłub w woj. opolskim.
W opinii organizatorów nasza „wspólnota gminna”, a właściwie wieś Dobków, pozostawiła po sobie niezwykle pozytywne wrażenie i dlatego została jej przyznana Europejska Nagroda Odnowy Wsi za całościowy, zrównoważony i zgodny z motto konkursu rozwój wsi szczególnej jakości. Słowa uznania należą się przede wszystkim mieszkańcom Dobkowa. To największy polski sukces w historii konkursu!


W liście skierowanym na ręce burmistrza Józefa Kołcza organizatorzy piszą: „Mogą się Państwo nazywać „wicemistrzem Europy”. Serdeczne gratulacje za zdobyte osiągnięcia i jakże wielki sukces, również ze strony przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE, premiera rządu Dolnej Austrii, Pana Dr Erwina Prölla’.

 

Od 8 do 10 września 2016 w Tihany, na Węgrzech,  odbędzie się uroczystość wręczenia nagród, połączona ze zwiedzaniem miejscowości, wystawą projektów uczestniczących w konkursie, jak również z różnorodnym programem, poświęcającym dużą przestrzeń spotkaniom i wymianie doświadczeń ze wspólnotami wiejskim z przeszło 30 regionów europejskich.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, wspólnie z Gminą Świerzawa organizuje wyjazd na tę uroczystość. Będzie on okazją do szerokiej prezentacji regionu na forum europejskim.

Liczba ocen:  42 Średnia ocena:  5.8 Oceń: 

Komentarze(0)