Turystyka

Nowa inicjatywa społeczna w Nowym Kościele

3lip2015
Nowa inicjatywa społeczna w Nowym Kościele

Lokalna Komisja Grantowa działająca przy Stowarzyszeniu Kaczawskim w ramach tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie IX” przyznała 14 dofinansowań dla projektów, spośród 42 zgłoszonych. Wśród zwycięzców znalazła się grupa nieformalna z Nowego Kościoła – „Nowy Nowy Kościół”, która pozyskała kwotę 4290 zł na realizację projektu „Spotkajmy się na górze”. Właśnie ruszyła jego realizacja....

 

Projekt zakłada współpracę mieszkańców Nowego Kościoła skupioną na Czerwonym Kamieniu oraz oczyszczeniu punktu widokowego na jego szczycie. „Czerwonka”, jak potocznie nazywane jest wzgórze, ma stać się miejscem spotkań i spacerów dla mieszkańców wsi oraz turystów.


Pozyskane środki pozwolą na oznaczenie szlaku na Czerwony Kamień, postawienie tablic informacyjnych i ławek (tuż przy szczycie), uporządkowanie terenu wokół muru znajdującego się w centrum wsi z przeznaczeniem na mural, który będzie promował ruiny romańskiego cmentarza wraz z wieżą kościelną i Czerwony Kamień oraz wskazywał kierunek tych miejsc. Niewątpliwie są to miejsca atrakcyjne w Nowym Kościele, zarówno pod względem przyrodniczym jak i rekreacyjno-turystycznym.

 

Podsumowaniem projektu będzie festyn oraz gra terenowa (planowany termin – początek września 2015 r.), na które już dziś organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.


Grupa „Nowy Nowy Kościół” dziękuje tym mieszkańcom, którzy uczestniczą w realizacji projektu, osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wniosku oraz Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Świerzawie za złożenie wniosku w imieniu grupy nieformalnej.
Część zadań została już zrealizowana: Rada Sołecka wraz z Sołtysem Nowego Kościoła oraz Wiejskim Domem Kultury uporządkowała teren przy murze (była remiza strażacka) w centrum wsi. Natomiast dzięki ciężkiej pracy dorosłych oraz dzieci i młodzieży (młodzi piłkarze z klubów „LZS Nowy Kościół” oraz „Tatra Krzeniów”) schody na szczyt „Czerwonki” ujrzały światło dzienne.

 

Więcej informacji, zdjęć, aktualności na
https://www.facebook.com/wdknowykosciol


<źródło informacji: Agnieszka Krupienia-Jaros, Dawid Gudel>


Projekt „Spotkajmy się na górze” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Kaczawskiego i partnerów wspierających. 

 

Liczba ocen:  2 Średnia ocena:  6.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria