Wejść : 59502610
Unikalnych : 53478033

Obecnie : 137
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?



Bezpieczeństwo

Mistrzowie kierownicy 2007

17kwi2007
Mistrzowie kierownicy 2007

(ŚWIERZAWA)Już po raz piąty w świerzawskim Gimnazjum spotkali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu złotoryjskiego na Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym...

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
3. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
4. popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.


Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie, aspirant Piotr Klimaszewski, sierż. sztabowy Andrzej Wiącek, sierż. sztabowy Stefan Szarata, sierż. sztabowy Tomasz Prus – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, Rafał Wolski – ratownik medyczny.

W turnieju zgodnie z regulaminem uczestniczyły trzyosobowe drużyny, których zadaniem było rozwiązać test wiadomości w zakresie zasad ruchu drogowego oraz zmierzyć się z dwoma zadaniami praktycznymi.

Pierwsze z nich to jazda po rowerowym torze przeszkód, drugie zadanie zaś to udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Tę konkurencję przygotowali „RATOWNICY – GIMNAZJALIŚCI”. Aby prawidłowo i ciekawie przeprowadzić rywalizację z pierwszej pomocy, przygotowano trzy stanowiska z pozorantami.
W wyniku przeprowadzonej części teoretycznej i praktycznej do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano:

W kategorii szkół podstawowych:
- drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi w składzie:
- Kacper Stępiński,
- Mariusz Misiak,
- Rafał Krawiec.
Opiekun grupy: Iwona Dominiak - Warchoł.

W kategorii – gimnazja:
- drużynę z Gimnazjum w Świerzawie w składzie:
- Paweł Piekarski,
- Łukasz Kobyłecki,
- Gracjan Marzec.
Opiekunowie- Piotr Melnarowicz, Artur Zowczak, Rafał Wolski.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych eliminacjach tego turnieju. Najbliższe odbędą się 22 kwietnia 2007 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy.

Mistrzami kierownicy w indywidualnej rywalizacji zostali:

- Gracjan Marzec – Gimnazjum w Świerzawie
- Dawid Tatuś - Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

Wszyscy uczniowie turnieju zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wiedzy na temat przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zapraszamy już za rok. Przypominamy, że wszelkich informacji na temat turnieju znajdują się na witrynie gimnazjalnej i publikowane są na witrynach urzędów.


foto: Gimnazjum

Galeria