Sport

Trudny debiut

21mar2007
Trudny debiut

(ÖSTERSUND-SZWECJA) Mateusz Bembenik rozpoczął starty w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy ENDURO. W Szwecji po raz pierwszy w życiu zmierzył się z lodem, śniegiem i mrozem...

W jego klasie wystartowało ponad czterdziestu zawodników. Dwunastu z nich nie ukończyło zawodów. Mateusz uplasował się na 27 miejscu.
 

Liderami wszystkich klas byli Finowie i Szwedzi, dla których takie warunki są wymarzone. Mieli specjalnie przystosowaną odzież (m. in. buty wzmacniane blachą) i doświadczenie w jeździe w takich warunkach.

Z sukcesem wystartował drugi z Polaków (nasz kraj reprezentowało tylko 2 zawodników) - Bartosz Obłucki, bardzo doświadczony motocyklista, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata. Zakończył tę rundę na czwartym miejscu.
 

W pierwszym dniu Mateuszowi zamarzło paliwo. W drugim dniu dojechał do końca. Żandarmeria tymczasem jeździ na motocyklach z łyżwami.

Przed Mateo kolejne zawody, już w bardziej sprzyjających warunkach: 31 marca we Włoszech (runda ME) i 29. kwietnia w Hiszpanii (runda MŚ). Tam będzie się mógł zrewanżować Finom i Szwedom.