Turystyka

I Rajd na Okole

5lis2012
I Rajd na Okole

W sobotę, w ramach II Kaczawskich Dni Dziedzictwa odbył się I Rajd Kaczawski na Okole zorganizowany przez Stowarzyszenie SONOVE. Zaskoczeniem była rekordowa frekwencja sytuująca Rajd Kaczawski wśród najliczniejszych, turystycznych przedsięwzięć w regionie. Grupę ponad 50 osób poprowadził wybitny przewodnik sudecki Piotr Norko. Wśród uczestników znaleźli się m.in. turyści z Wrocławia i Złotoryi, ale także przedstawiciele klubu "Odnowa" ze Świerzawy i Koła Gospodyń Wiejskich z Lubiechowej.  Nie zabrakło oczywiście gospodarzy, czyli pani sołtys A. Matuszak i radnego J. Mroczkowskiego, który przygotował ognisko.

 

Wędrówka rozpoczęła się przy Wiejskim Domu Kultury w Lubiechowej. Po drodze można było dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat historii i  zabytków Lubiechowej, a także pogłębić wiedzę z zakresu geologii. Wędrowcy odwiedzili między innymi hodowlę danieli przy Ranczu Okole prowadzonym przez państwa Halinę i Arkadiusza Leszczynów. Po ponad dwóch godzinach marszu grupa dotarła na szczyt Okola. Rajd zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami i pysznym bigosem przygotowanym przez niezawodne panie z KGW Lubiechowa. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia oraz podpisów na pamiątkowym plakacie. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe gadżety związane z Kaczawskimi Dniami Dziedzictwa oraz publikacje na temat Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Rajd był okazją do dyskusji nad koncepcją zagospodarowania szczytu Okola przez Nadleśnictwo Złotoryja przy wsparciu lokalnych organizacji pozarządowych.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami wędrowali i już dziś zapraszamy na kolejny rajd, który planowany jest w maju.

<Prezes Stowarzyszenia SONOVE - Agnieszka Kunc - Mosoń>

 

Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie SONOVE w ramach II Kaczawskich Dni Dziedzictwa sfinansowanych przez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" ze środków Unii Europejskiej z EFRROW w ramach umowy przyznania pomocy na działanie 4.3.1 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" objętego PROW na lata 2007 - 2013, Oś 4 Leader"

Liczba ocen:  0 Średnia ocena:  0.0 Oceń: 

Komentarze(0)

Galeria