Kultura

Waldemar Kot najlepszy podczas "Muchowskiej Kosy"

28lip2010
Waldemar Kot najlepszy podczas "Muchowskiej Kosy"

W ostatnią niedzielę na łąkach Muchowa odbyła się coroczna impreza edukacyjno - rekreacyjna pod nazwą "Muchowska Kosa". Gminę Świerzawa reprezentowali: Waldemar Kot i Kazimierz Doktor (konkurencja koszenia łąk) oraz Aleksandra Matuszak i Ludwika Piszczur (zespołowe układanie kompozycji kwiatowych). Kosiarze mieli do wykoszenia odcinek 40 m i szerokości 3 m., a dodatkowym utrudnieniem okazał się grząski grunt i splątana trawa - wynik wcześniejszych ulew. W tych warunkach świetnie poradził sobie pan Waldemar Kot, który nie dał szans współzawodnikom zwyciężając konkurencję koszenia łąk...

 

W godzinach popołudniowych, na placu przed Muchowskim "Pałacykiem" odbyło się uroczyste wręczenie nagród, na które przybył także burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz. Pan Waldemar za zwycięstwo otrzymał rower górski i gratulacje z rąk Wójta Gminy Męcinka Zbigniewa Przychodzenia.

 

Dodatkowym urozmaiceniem uroczystości wręczenia nagród, a równocześnie niespodzianką dla wójta Męcinki od burmistrza Świerzawy był występ naszej wokalistki Małgosi Rostoczyńskiej.

 

Foto: www.mecinka.pl

 

Galeria