Sport

"Akademia Orlika- szukamy piłkarskich talentów"

22lip2009
"Akademia Orlika- szukamy piłkarskich talentów"

Na terenie gminy Świerzawa rozpoczęła się realizacja rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, który zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Równolegle do tego programu Bank Zachodni WBK wraz z Polskim Stowarzyszeniem Byłych Piłkarzy organizuje "Akademię Orlika - szukamy piłkarskich talentów"...

Program ten zakłada wyłonienie wśród najmłodszych mieszkańców Polski uzdolnionych dzieci z rocznika 2001, 2002 i 2003, które pod okiem specjalistów wezmą udział w bezpłatnym dziesięciomiesięcznym szkoleniu.

Pierwszym etapem projektu na terenie województwa dolnośląskiego jest piknik rodzinny, który odbędzie się 25 lipca na wrocławskim Brochowie, podczas którego wszystkie chętne maluchy przejdą testy sprawnościowe. 300 najlepszych przejdzie do etapu drugiego, czyli „Wakacji z Orlikiem". Spośród nich trenerzy wskażą 90 talentów, które trenować będą pod okiem fachowców w trzech miasta województwa: Wrocławiu, Oławie i Dzierżoniowie. Zajęcia w ramach akademii orlika odbywać się będą dwa razy w tygodniu po 1,5h. Dzieci otrzymają także stroje piłkarskie i akcesoria.

Województwo dolnośląskie jest jednym z czterech (obok mazowieckiego, łódzkiego i pomorskiego), w których startuje pilotażowa „Akademia Orlika” realizowana w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012.

Więcej informacji na stronie www.szukamytalentow.pl

źródło: www.umwd.dolnyslask.pl